Discutii generale Skoda si nu numai > Versus

Tractiune fata vs tractiune spate vs tractiune integrala

(1/3) > >>

james kilowatt:
Eu cred ca se supraestimeaza importanta tractiunii in general. Hilux e inalta si cu centrul de greutate sus, indiferent ce tractiune ar avea n-o sa bata niciodata o berlina pe asfalt, la fel cum nici o berlina nu o sa bata un Hilux in noroi de juma' de metru.

Nici clipul de mai sus nu e neaparat foarte obiectiv, intrucat nu au facut masuratori clare. Eu as fi preferat niste G-uri cu cifre, niste teste pe skidpad, etc.

viobr:

--- Citat din: A V A T A R din Martie 02, 2015, 12:25:33 a.m. ---E facut pt drumuri fara asfalt...daca cuplezi pe Low ii rupi planetarele. Nu merge decat pe High si asta doar cand drumul o impune. E un AWD veritabil...totusi.

--- Terminare citat ---
am 150.000 km cu ea, stiu f bine ce ii poate capul!

A V A T A R:
Si o continuare...:

http://www.   4tuning.ro/filme-masini/view/AOOKd_5JpC8?utm_source=Newsletter__Newsletter_4Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsletter_211248

A V A T A R:
E facut pt drumuri fara asfalt...daca cuplezi pe Low ii rupi planetarele. Nu merge decat pe High si asta doar cand drumul o impune. E un AWD veritabil...totusi.

viobr:
hilux

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod