Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?  (Citit de 23531 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Admin

  • Life is tough. Great!
  • Administrator
  • *****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: 47°47'24''N 22°53'24''E
  • Mesaje postate: 2614
  • Karma: +14/-2
  • Waste Allocation Load Lifter - Earth Class
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #11 : Ianuarie 16, 2009, 12:39:48 p.m. »
Stimabile era vorba despre altceva. Nu te mai infoca atata ca deja ai adus altceva in discutie care e alta mancare de peste. Ar fi bine sa vorbesti on topic!

Offline MRP

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: bucuresti
  • Mesaje postate: 1815
  • Karma: +14/-2
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #10 : Ianuarie 16, 2009, 12:38:11 p.m. »
chiar crezi ca suntem culmea??? am fost la avia si aveam suportii de la brady.stii ce au facut cei de la avia? au lipit,pe suportul din spate,un abtipild,peste brady si pe care scria avia.acum spune tu,pe mine cine m-a intrebat? l-am vazut abia dupa o saptamina! deci, cum ramine cu "suntem culmea"? sau cu "vorbiti prostii"?ar fi bine sa nu te mai avinti aiurea in remarci nelalocul lor.multumesc

Offline Admin

  • Life is tough. Great!
  • Administrator
  • *****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: 47°47'24''N 22°53'24''E
  • Mesaje postate: 2614
  • Karma: +14/-2
  • Waste Allocation Load Lifter - Earth Class
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #9 : Ianuarie 16, 2009, 12:36:42 p.m. »
V-as invita sa vedeti fetele clientilor cand le-ati zice sa-si aduca ei placutele pentru numere.
Se vede ca sunteti odihniti si nu aveti nici o problema daca va framanta astfel de lucruri...

Offline BitMaster

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1804
  • Karma: +6/-2
    • Caini ciobanesc german
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #8 : Ianuarie 16, 2009, 12:35:22 p.m. »
eu nu-mi amintesc sa fi comentat vreodata ca "nu am primit chestii gratis de la dealer", sunt capitalista pana-n varful unghiilor. vrei o chestie? platesti pt ea.

da' daca stai sa aduni cat ar costa reclama outdoor pe care si-ar plati-o dealerii (nu e vorba numai de Skoda, e vorba de TOTI dealerii, romani si straini) ar iesi niste sume astronomice.

daca mi s-ar trece pe factura cand se fac primele plati "suporti numere" nu m-ar deranja :))
« Ultima Modificare: Ianuarie 16, 2009, 12:36:59 p.m. de BitMaster »

Offline FABIAn RuSu

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2008
  • Locaţia: ROU
  • Mesaje postate: 2648
  • Karma: +0/-0
  • FABIA 1.9
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #7 : Ianuarie 16, 2009, 12:34:40 p.m. »
lasa-i sa-si cumpere suporti de placute cu 20 lei
negri si frumosi
vand SUPORT PAHAR FABIA 1 original nou

Offline Admin

  • Life is tough. Great!
  • Administrator
  • *****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: 47°47'24''N 22°53'24''E
  • Mesaje postate: 2614
  • Karma: +14/-2
  • Waste Allocation Load Lifter - Earth Class
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #6 : Ianuarie 16, 2009, 12:32:29 p.m. »
Acuma deja vorbiti prostii. Ar trebui sa veniti cu suportii de numere de acasa si atunci ati comenta ca nici macar atata nu ati primit. Sunteti culmea!
E adevarat ca nu l-ai cerut dar pe ce vrei sa-ti puna dealerul numerele? Sa ti le puna in mana si sanatate buna sa nu zic altfel...

Offline Dr. Feng Shui

  • Junior
  • *
  • Joined: Dec 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 46
  • Karma: +0/-0
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #5 : Ianuarie 16, 2009, 12:28:41 p.m. »
Ai dreptate Bit. Si eu am considerat ca trebuie sa elimin acea reclama inscrisa pe suport. Vor reclama, sa plateasca. Nu vor, o scoatem <:-P mai ales pe criza asta.
Octavia Tour 1.9 Tdi 2006

Offline MRP

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: bucuresti
  • Mesaje postate: 1815
  • Karma: +14/-2
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #4 : Ianuarie 16, 2009, 12:27:48 p.m. »

3. Este specificat prin vreun contract ca pe suportul de numar sau in alta parte sa port identificarea dealerului?
etc etc etc.

.

m-am gandit si eu la asta.dealerul ar trebui sa intrebe daca vrei suport cu reclama sau nu.asa ca nu s-a raspuns la tot! ai dreptate,bitulica.sau abtipildul de pe luneta cu numele dealerului.de ce nu-l dau jos cand livreaza masina?
« Ultima Modificare: Ianuarie 16, 2009, 12:29:58 p.m. de MRP »

Offline BitMaster

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1804
  • Karma: +6/-2
    • Caini ciobanesc german
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #3 : Ianuarie 16, 2009, 12:27:33 p.m. »
"Nu te obliga nimeni sa porti acel suport de numar. Poti sa iti cumperi oricand altul. L-ai primit gratuit de la dealer de aceea figureaza numele lui (reclama) pe el."
pai eu NU l-am cerut. nu zice nimeni "va dam masina fara suport de numar".  in teorie, asta se numeste "abuz" :D . sau in informatica, atunci cand ti se da o chestie pe care n-ai cerut-o (poate e utila, poate nu...) - se numeste "spam" =))

« Ultima Modificare: Ianuarie 16, 2009, 12:30:49 p.m. de BitMaster »

Offline Admin

  • Life is tough. Great!
  • Administrator
  • *****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: 47°47'24''N 22°53'24''E
  • Mesaje postate: 2614
  • Karma: +14/-2
  • Waste Allocation Load Lifter - Earth Class
Re: Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #2 : Ianuarie 16, 2009, 12:22:19 p.m. »
1. Nu te obliga nimeni sa porti acel suport de numar. Poti sa iti cumperi oricand altul. L-ai primit gratuit de la dealer de aceea figureaza numele lui (reclama) pe el.
2. Daca masina mai are ceva lipit pe ea este pentru ca a fost proprietatea dealerului inainte sa devina proprietatea ta. Le poti da jos fara nici o problema daca te deranjaza. La  mine vin unii clienti mai vechi care nu au modelul nou de sigla a dealerului pe masina si ne roaga sa le punem ca e foarte frumosa  :69:
3. Am raspuns deja la tot  :))

Offline BitMaster

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1804
  • Karma: +6/-2
    • Caini ciobanesc german
Reclama gratis pentru dealeri. Eu ce castig din asta?
« Răspuns #1 : Ianuarie 16, 2009, 12:09:04 p.m. »
Stand in traficul din Bucuresti m-a izbit o chestie evidenta, atat de evidenta incat normal ca nu mai e nimeni mirat de ea ("asa e normal sa fie").
Deci, fiecare masina din trafic face reclama  dealerului de la care a fost achizitionata.
Numele dealerului este inscris fie pe suportul de numar (+ date de contact), unii au si stickere, altii au tot felu' de chestii vopsite pe masina.

Bun. Si acu' problema mea:
1. Mie nu mi-a cerut nimeni acordul sa-mi picteze masina sau sa lipeasca chestii pe ea(e corect ca e proprietatea lui Porsche, dar nu cred ca se face diferenta intre masina in leasing si aia cumparata de X persoana fizica sau juridica. si alea-s pictate si lipite).

2. Dealerul trebuie sa plateasca pentru faptul ca ii fac reclama. El oricum plateste restul de reclame outdoor, de ce tre' sa isi faca reclama gratuit pe masina mea? Cum fac ca sa-mi recuperez banii pt reclama pe care i-am facut-o? :D

3. Este specificat prin vreun contract ca pe suportul de numar sau in alta parte sa port identificarea dealerului?
etc etc etc.

V-ati prins de idee. Chiar sunt curioasa care este explicatia corecta. Ca eu fac de 3 ani publicitate lu Skoda. Si presupun ca si voi.
EDIT: daca nu este locul potrivit pentru topic, rog moderatorii sa-l mute in alta parte.
« Ultima Modificare: Ianuarie 16, 2009, 12:11:47 p.m. de BitMaster »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]


Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Aprilie 16, 2024, 07:38:05 p.m.]


infiltratii apa prin stanga pedalei de ambreiaj de costel34
[Aprilie 12, 2024, 04:29:07 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Aprilie 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [28]
29 30