Discutii generale Skoda si nu numai > Cum ne intretinem Skoda ?

Sfaturi pt rodaj

(1/31) > >>

A V A T A R:
Si fara tractari !

bogdanpiatra:
Mers cat mai linistit, fara turatii mari, dar nu subturat, prin toate treptele de viteza, oras si drum intins. Fara incarcatura si cu incarcatura variabila
Nimic special

Cheeta:
De acord, multumesc!

Am citit si eu acum topicul asta, foarte util dealtfel, si intr-adevar asa e, cel mai bine sa mearga pe toata plaja de turatii intre cea de cuplu max im (joasa) si cea max. pentru rodaj, cazul nostru 2500-3000.

ff_2004_06:

--- Citat din: Cheeta din Noiembrie 20, 2020, 01:28:33 p.m. ---...turatie constanta pe autostrada cu motorul cald...

--- Terminare citat ---
Asta (turatie constanta in rodaj) eu stiu ca e de ocolit.  ;)

Cheeta:
Ca tot vorbim pe-aci de O4, abia il astept pe colegul Eugen2005 cu impresii la cald despre noua lui bijuterie, in "Skoda mea". A facut intr-adevar o afacere foarte buna ca a luat-o in 17-18k eur, indiferent dotarea.
Probabil ca acum ii face rodajul, si n-a avut cand sa posteze impresii pe SKC.

"By the way" - "rodajul" pe drum la TSI nou e diferit de TDI? Sunt similare? Din ce stiu eu grosier vorbind, turatie constanta pe autostrada cu motorul cald, evitarea depasirii unei anumite turatii maxime pana masina implineste X? Km, evitarea "cox"-ului sub turatia de cuplu maxim, chestii de-astea.
Voi ce ziceti?

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod