Club Skoda Forum | Discutii Modele Skoda > Skoda Superb 2

ambreiaj skoda superb 1,8 TSI 2010

(1/3) > >>

james kilowatt:
Problema cu abs-ul s-a rezolvat. Într-adevăr era crăpat și demagnetizat magnetul de pe rulment. A fost schimbat rulmentul cu totul și s-a rezolvat.
Ambreiajul deocamdată pare ok, nu da semne că ar face figuri.

james kilowatt:
Thanks!
La mine nu face asa. De fapt pare foarte bun totul, cineva mai neatent s-ar putea sa nu remarce nimic. Doar e ingrijorator ca incepe sa tina mai sus atat de repede si mi-e sa nu pateasca ce a patit acum doua luni.


Ramasesem dator cu poza cu vitezele citite de senzorii ABS.... se vede ca roata stanga spate da la fiecare 1-2s cate o gherla, cand viteza citita e jumate fata de celelalte roti. Nu tot timpul, ci asa, una din 5 citiri (de fapt sunt chiar si mai rare, m-am uitat pe cifre).

judge:
Pam-pam, am găsit


judge:

--- Citat din: james kilowatt din Februarie 06, 2022, 06:26:34 p.m. ---La mine de împins împinge fără probleme,  decuplarea e buna, însă pare cu nu revine complet.

--- Terminare citat ---

Fix asta făcea și la mine - când dădeam drumul la pedală, uneori nu revenea din prima până sus, ci în 2 trepte. Stai să văd dacă am vreun filmuleț.

A V A T A R:
Atunci, din ce-mi dau seama la cele ce scrii, ar putea fi pompa de la ambreiaj cauza. Desigur, daca aerisirea a fost bine realizata.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod