Discutii generale Skoda si nu numai > Versus

Skoda Fabia 2 1.2 TSI sau 1.4 MPI

(1/6) > >>

skodan:
Skoda Fabia 1.4 MPI, dupa 8 ani pot spune ca am fost extrem de multumit de alegerea facuta! Masina merge impecabil, inafara de revizii si consumabile nu a trebuit sa fac nimic la ea. Totul merge la fel ca in prima zi, nu s-a stricat nimic la ea :)

noobinhood:
Dap, 1.2tsi si 4 ani garantie as recomanda si eu.
Chiar si 1.2tsi-ul ala mic de 86 de cai ar trebui sa se miste mai decent decat 1.4mpi, dar mai bine cel de 105cai

vizitator:
dintre 1.2 TSI si 1,4 mpi eu as merge pe 1,2 TSI, cu 4 ani garantie.
Pe fabia acest motor ar trebui sa se miste exemplar, scotand suta in mai putin de 10 sec. Macar pt senzatii, si tot merita .
Cu 4 ani garantie, nu prea ai de ce sa te temi, in 4 ani rezolva ei problemele, ca sunt totusi Volkswagen nu Oltcit Craiova.

mariusss:
Eu am o lista lunga de probleme la 1.2tsi...dar intre cele doua, tot 1.2tsi-ul l-as lua...evident, cu 4 ani garantie.

off topic: stiu ca nu e specificat in regulament, dar nu ar trebui sa fie permis quote-ul 'partial' al postului anterior? parerea mea e ca e mai usor de inteles, chiar daca faci referire la postul anterior...cred ca din acest motiv unii colegi de pe forum il folosesc.

drapar:
1.4 MPI si 1.6 MPI mai sunt doar la Skoda.
Nu mai da quote la ultimul mesaj, Dragos. Imi place sa cred ca te faci ca nu pricepi...sau ma insel?

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod