Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: probleme inchidere centralizata Skoda superb  (Citit de 6610 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sauadrflo

  • Doar inscris
  • Joined: Sep 2017
  • Locaţia: loc craiova
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: superb
Re: probleme inchidere centralizata Skoda superb
« Răspuns #5 : Septembrie 03, 2017, 04:29:21 p.m. »
buna ziua la toata lumea. nu as vrea sa supar pe nimeni cu postul meu, am vazut ca sunt mai multe posturi despre inchidere centralizata dar nu cu problema pe care o am Eu.deci:am o skoda superb din2005,1.9TDI 105 cai si de aproximativ o luna a inceput inchiderea centralizata sa imi faca Probleme.adica nu se inchid toate usile odata,doua se inchid doua nu,sau 3 da una nu, iluminarea din interior nu imi mai merge,adica cea de la pedale,de la usi si cea de pe plafon. problema a aparut cand mi-au ridicat odata masina, a plouat puternic afara, si am gasit apa in masina pe podea in partea soferului. cineva mi-a zis Ca ar putea fii ceva probleme la centralina,ceva pini oxidati.  ma poate ajuta cineva ?unde se afla centralina aia? ceva sfaturi?pareri?inca odata imi cer scuze daca postez unde nu Trebuie. daca stie cineva rog un numar de tel sau o adresa de mess.multumesc.

Buna ziua.Aceasta problema o am si eu si nu stiu ce sa fac daca stie cineva il rog sa imi trimita .Multumesc
« Ultima Modificare: Septembrie 05, 2017, 09:22:17 a.m. de Stef13 »

Offline al bundy

  • Expert
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 963
  • Karma: +1/-0
  • Auto: O2 FL 2.0 TDI 140 AG
Re: probleme inchidere centralizata Skoda superb
« Răspuns #4 : Septembrie 17, 2012, 09:33:44 a.m. »
Problema poate sa nu fie de la acel modul ci de la punctele de lagatura ale firelor care sunt in afara modulului pe cablaj.
Interfata de diagnoza ORIGINALA, intotdeauna ultima versiune , upgrade-uri (tempomat, diferiti senzori) si reparatii instalatii electrice.

Offline ro_beny

  • Doar inscris
  • Joined: Sep 2012
  • Locaţia: austria
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Skoda superb 1.9TDI
Re: probleme inchidere centralizata Skoda superb
« Răspuns #3 : Septembrie 16, 2012, 09:15:31 p.m. »
deci totusi problema e de la acel modul?se pot curata ceva contacte cu ceva spray de contacte?sau ar trebui sa ma duc la un expert?

Offline al bundy

  • Expert
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 963
  • Karma: +1/-0
  • Auto: O2 FL 2.0 TDI 140 AG
Re: probleme inchidere centralizata Skoda superb
« Răspuns #2 : Septembrie 16, 2012, 09:04:46 p.m. »
Trebuie refacute legaturile rupte (oxidate) la firele ce pleaca din modulul de confort, aflat sub picioarele soferului.
Interfata de diagnoza ORIGINALA, intotdeauna ultima versiune , upgrade-uri (tempomat, diferiti senzori) si reparatii instalatii electrice.

Offline ro_beny

  • Doar inscris
  • Joined: Sep 2012
  • Locaţia: austria
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Skoda superb 1.9TDI
probleme inchidere centralizata Skoda superb
« Răspuns #1 : Septembrie 16, 2012, 07:44:46 p.m. »
buna ziua la toata lumea. nu as vrea sa supar pe nimeni cu postul meu, am vazut ca sunt mai multe posturi despre inchidere centralizata dar nu cu problema pe care o am Eu.deci:am o skoda superb din2005,1.9TDI 105 cai si de aproximativ o luna a inceput inchiderea centralizata sa imi faca Probleme.adica nu se inchid toate usile odata,doua se inchid doua nu,sau 3 da una nu, iluminarea din interior nu imi mai merge,adica cea de la pedale,de la usi si cea de pe plafon. problema a aparut cand mi-au ridicat odata masina, a plouat puternic afara, si am gasit apa in masina pe podea in partea soferului. cineva mi-a zis Ca ar putea fii ceva probleme la centralina,ceva pini oxidati.  ma poate ajuta cineva ?unde se afla centralina aia? ceva sfaturi?pareri?inca odata imi cer scuze daca postez unde nu Trebuie. daca stie cineva rog un numar de tel sau o adresa de mess.multumesc.
« Ultima Modificare: Septembrie 16, 2012, 08:09:43 p.m. de ro_beny »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

MOTORIZARE 1.6 MPI de Mdudu
[Mai 13, 2024, 01:59:38 p.m.]


Roata rezerva de Alejinxique
[Mai 08, 2024, 11:51:33 a.m.]


Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Mai 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 [19]
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31