Skoda Club Tuning > Tuning pentru exterior

Despre Xenon

(1/149) > >>

al bundy:
Nu poti.

florinlamba:
salut,
stie cineva cum se poate seta pozitia duzelor la spalatorul de faruri pe O3 cu xenon? Cum poti sa setezi din VAG sa ramana duzele in afara barii, ele stau in mod normal inchise si sunt in cadrul barii .


Mersi.

HitmaN1:
Stie cineva daca exista LED-uri pentru pozitie si pentru numar omologate ? Acum 2 luni , am fost sa fac ITP-ul si nenea de acolo mi-a zis ca trebuie sa scot LED-urile de pe pozitie si de la numar , pentru ca nu-s omologate si nu am voie sa circul cu ele . Erau niste LED-uri luate din Carrefour , si ce-i drept cele de pe pozitie aveau o tenta albastruie ( se vede in avatar) dar cele de la numar erau albe .
Ca fapt divers cu LED la numar se vedea si mai bine numarul decat cu cele normale . Erau CANBUS cu radiator .

laurt:

--- Citat din: vgeorge din Iulie 23, 2015, 12:10:28 p.m. ---Salut baieti,Am o octavia 2, cu faruri cu halogen,faara lupa.Ieri am gasit o pereche de faruri de O2, cu lupa, cu xenoane.Farurile au si motoroasele pt auto leveling. Vreau sa le montez pentru O2, si am cateva intrebari.
1. Motoroasele o sa imi "stea in cale" cumva in a monta farurile or a nu functiona corespunzator?
2. Vreau sa imi montez xenoane pe ele. Din fabrica ele vin cu bec D1S. Insa eu nu am si tablita de montare a becului.Are cineva o idee cum as putea monta un bec?Ideea mea era sa pun un D2S si sa fac o improvizatie pentru a prinde becul in cele 2 suruburi.
Sau, sa gasesc cumva tablita care se monteaza cu D1S si sa iau un kit cu bec D1S. Acum, cine ma poate ajuta cumva cu un cod de piesa pt acele tablite?Tablita despre care vb se poate vedea in acest video: https://www.youtube.com/watch?v=Y0R0EJFjuxk
A mai intampinat cineva problema aceasta?Ma puteti ajuta cu o solutie?

--- Terminare citat ---


Salut. Aceeasi problema am intampinat-o si eu. Am cumparat farurile cu lupa originale xenon, am cumparat becurile d1s noi, si am constatat problema ca nu am cu ce le prinde de far. Si probabil m-a tepuit cel de la care a luat farurile crezand, insa nu cred.. Dupa lungi cautari am comandat -1Z0941621 - 2 bucati de pe original 17 lei bucata ( cica ar fi PRINDERILE ), INSA nu mi-au venit inca ca sa iti zic exact daca astea sunt. Insa e dubios ca nu se gasesc niste amarate de prinderi tablite , sa stea in calea montarii farurilor. Daca ai vreo noutate, sau afli ceva, sau ai rezolvat, da-mi si mie de veste. Stima

vgeorge:
https://www.google.co.uk/search?q=N+10566103&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAmoVChMIvr-xtInxxgIVRWkUCh2XOAEH&biw=1366&bih=643
Becul vine fara suport, cam urata situatia.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod