Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: BIA -Skoda Fabia Sedan 1.2HTP 12v Elite  (Citit de 65984 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alejinxique

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Aug 2011
  • Locaţia: Oradea/Cluj
  • Mesaje postate: 1341
  • Karma: +0/-0
  • Auto: BIA-FabiaSedan1.2HTP
BIA -Skoda Fabia Sedan 1.2HTP 12v Elite
« Răspuns #1 : Aprilie 29, 2012, 09:07:39 p.m. »
         Fabia Sedan 1.2 HTP 64cp, 12v Elite, fabricata si achizitionata in 2005. Culoarea este argintiu briliant. In prezent are 32.000km parcursi. :)
         In 2005 eu si familia mea a trebuit sa alegem intre Skoda Octavia, Skoda Fabia, Matiz si Chevy Kalos sedan. Eu si tata am dorit Octavia, dar masina era pentru mama. Ei Octavia i se parea prea mare. Ne-am decis ca cea mai potrivita este Fabia. Parintii doreau hatchback, dar mi-au facut pe plac si au comandat varianta sedan.Optionalele, motorizarea,etc ei le-au ales. Aveam aproape 13 ani, dar m-am gandit ca poate nu imi va placea ce vor dori sa imi cumpere mai tarziu. Exact asa s-a si intamplat-in 2010 nu mi-au placut variantele care mi le-au propus, asa ca eu am preluat-o pe Bia si ei si-au comandat Logan. :)

      In 7 octombrie 2005 (la 5 zile dupa ziua mea  :D ) am mers la reprezentanta dupa Bia. Si acum tin minte in ce loc era parcata.
      Sunt foarte multumita de Bia. :x  Niciodata nu ne-a lasat pe drumuri, este usor de condus, are consum mic, (daca nu pastrez bonul fiscal, uit cand am fost ultima data la benzinarie), ca dimensiune este medie (o inghesui usor in parcarea de langa scoala (sunt 2 stradute (care au "scapat") cu locuri de parcare fara plata). Fara ea mi-ar fi mult mai greu sa ajung la scoala. As avea de mers 3km pana la mijloacele de transport in comun, daca scot din calcul taxiul.

      Imi face o deosebita placere sa o conduc, dar si sa o spal si ceruiesc. Nu am fost niciodata la o spalatorie auto/cosmetica. Prefer sa ma ocup singura de ea deoarece pentru mine este o activitate relaxanta si distractiva.     

      Bia este cel mai frumos cadou primit vreodata.  :x

 Dotari:
 -computer de bord cu 8 functii
 -ABS, EPC
 -aer conditionat
 -servofrana si servodirectie
 -airbag sofer+pasager dreapta
-proiectoare de ceata
imobilizator electronic
 -inchidere centralizata cu telecomanda
 -sistem confort (inchiderea geamurilor din cheie si alarma)
 -stergatoare parbriz Bosch cu temporizare in 4 trepte
 volan reglabil pe inaltime si profunzime
 -scaune fata reglabile pe inaltime
 -bancheta spate rabatabila asimetric
 -2 carlige duble rabatabile (in portbagaj)
 -filtru de praf si polen
 -set covorase fata/spate cu sigla Skoda
 - iarna: jante de tabla 14", (ascunse de capace), anvelope 185/60/R14 Matador MP58 M+S
 -vara: jante aliaj originale skoda pe 14", anvelope 185/60/R14 Barum Brillantis
 -mp3 player LG usb (initial era un Clarion non-mp3)
 -huse umbrella style+husa pe volan 

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]


Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Aprilie 16, 2024, 07:38:05 p.m.]


infiltratii apa prin stanga pedalei de ambreiaj de costel34
[Aprilie 12, 2024, 04:29:07 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Aprilie 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 [27] 28
29 30