Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Autogrup-dealer Skoda Constanta  (Citit de 39971 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bogzy

  • Doar inscris
  • Joined: Iun 2012
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 16
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 1.6TDI CR
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #39 : Septembrie 10, 2012, 03:07:37 p.m. »
Astazi am fost si eu acolo si mi s-a spus ca pentru cei cu garantie recomanda Avia, la Bucuresti.

Offline roberto

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 3635
  • Karma: +4/-1
  • Laugh at your problems, everybody else does
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #38 : Septembrie 10, 2012, 03:02:40 p.m. »
Cei cu masinile in garantie sunt directionati catre Donna, dealer Seat. Cristi are informatii mai proaspete, vizitandu-i chiar astazi.
Land Rover Discovery 3

Offline bogzy

  • Doar inscris
  • Joined: Iun 2012
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 16
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 1.6TDI CR
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #37 : Septembrie 10, 2012, 03:00:56 p.m. »
Salut!
O stire recenta despre Autogrup, buna sau rea (depinde de experienta avuta cu ei):
SE INCHIDE!
Cam in 2 saptamani vor inchide si Autogrup Sud. Deja nu se mai fac programari la service, iar la vanzari se spera ca va fi activitate pana in octombrie (personal, cred ca vor trage obloanele peste toata reprezentanta acum).
Ce va urma?
Se spera in preluarea de catre alt dealer Skoda din Romania, iar daca nu se va reusi lucrul acesta probabil ca va veni Porsche aici.
Cei care au masinile inca in garantie sunt sfatuiti sa mearga la Bucuresti pentru revizii, ca sa nu aiba probleme cu garantia.
Eu asta stiu de la ei. Daca exista informatii de alta natura si reale, rog pe cel care le are sa posteze aici. Sunt interesat de ce va fi in continuare pentru ca avem doua masini inca in garantie.
Succese!

Offline pingoMan

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Sep 2011
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 196
  • Karma: +0/-0
  • As vrea un GTR! :D
  • Auto: O2 RS TSI 2011
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #36 : Mai 31, 2012, 07:56:47 p.m. »
Salut Roberto!
Daca il mai vezi sa ii zici ca il salut si imi pare rau ca nu am mai continuat cu statia aia CB dar am fost cam bolnav si mai apoi am plecat si in voiaj. O sa il contactez eu mai prin august cand vin akas.
Toate bune,
Adi
Sa vedem ce mai iese...si ce merita! :D

Offline roberto

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 3635
  • Karma: +4/-1
  • Laugh at your problems, everybody else does
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #35 : Mai 31, 2012, 02:34:00 p.m. »
...................................................
Ptr roberto: Intr-adevar imi pare nespus de rau ca Florin nu mai e la ei, dar am cum sa dau de el si tot e ceva. Cumpar ce am de cumparat si la el acasa ajung.
...................................................

Chiar ieri l-am vizitat. :)
Land Rover Discovery 3

Offline satlantis

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2008
  • Locaţia: constanta
  • Mesaje postate: 1084
  • Karma: +0/-0
  • Auto: yeti 1.4 tsi
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #34 : Mai 31, 2012, 07:10:41 a.m. »
Si cand era Vlad la service, aveai cu cine discuta... acum vom vedea... Prima impresie o sa fie in iulie, la prima revizie.
1.4 tsi... de la 1.8T

Offline pingoMan

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Sep 2011
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 196
  • Karma: +0/-0
  • As vrea un GTR! :D
  • Auto: O2 RS TSI 2011
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #33 : Mai 31, 2012, 01:18:01 a.m. »
Salutare!

Eu pot spune ca am avut experiente mixte cu Auto Grup Constanta.
Pe partea de vanzari am fost mereu multumit. Chiar nu am ce sa le comentez. Masinile au venit repede, toate hartiile au fost solutionate rapid, s.a.m.d.
Pe partea de service e alta mancare de peste. La inceput era bine, si aici ma refer prin 2002. Acum s-au mai schimbat treburile. De cand au mai aparut niste fete noi prin zona service, parca acele fete sunt si propietari. Exact cum zicea si Elena sunt niste inganfati fara a avea motive.
Insa cea mai mare problema ce am vazut-o si avut-o cu ei in ultima vreme, a fost aceea ca dureaza extraordinar de mult pentru aducerea unor piese de schimb, accesorii sau orice fel de comanda data la ei. Este inacceptabil sa dureze o luna sau mai mult sa aduci niste bucsi, o aripa, niste discuri de frana s.a.m.d. Ar trebui sa faca ceva cu chestia asta.
Ptr roberto: Intr-adevar imi pare nespus de rau ca Florin nu mai e la ei, dar am cum sa dau de el si tot e ceva. Cumpar ce am de cumparat si la el acasa ajung.
Drumuri bune
Sa vedem ce mai iese...si ce merita! :D

Offline elena

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2011
  • Locaţia: tulcea
  • Mesaje postate: 6
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: skoda oct tour tdi
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #32 : Octombrie 09, 2011, 07:53:14 p.m. »
imi permit sa-ti dau si eu un sfat, de fapt este un indemn cum bine au spus si colegii.
incearca si la alta reprezentanta, chiar si la Bucuresti.

Voi incerca si la Bucuresti  , Braila sau Galati aceste 3 reprezentante ar fi cele mai apropiate de mine . Sper sa nu ma lovesc de acelas stalp de.... indiferenta si sa-mi rezolv problemele . MULTUMESC
« Ultima Modificare: Octombrie 09, 2011, 08:02:51 p.m. de M i c u t z u »

Offline dulamaa9

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2010
  • Locaţia: Sibiu
  • Mesaje postate: 595
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Skoda O2 1.9TDI 2007
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #31 : Octombrie 09, 2011, 07:38:28 p.m. »
imi permit sa-ti dau si eu un sfat, de fapt este un indemn cum bine au spus si colegii.
incearca si la alta reprezentanta, chiar si la Bucuresti.
ideea este sa-ti rezolvi problemele si apoi ai tot timpul sa le faci si reclama negativa. sau le poti face in paralel :)
eu asa procedez. cand am fost prima data la Skoda Brasov au fost foarte cumsecade, a doua oara asa si asa iar ultima data cand le-am trimis mail sa imi schimbe si mie filtrele si uleiul s-au facut ca uita.
apoi am fost la Tess Bv, la fel-prima data f cumsecade apoi cand a trebuit sa-mi schimbe 2 "ciolane" la puntea spate vroiau sa-mi faca si unghiul si toate cele. cand i-am intrebat si le-am zis ca nu inteleg de ce fac asta pentru ca sunt piese fixe mi-au zis ca asa au ei trecut in program ca operatii, dar nu mi-au mai facut.
in fine. asa satul sunt de fitzele astea ale lor...succes in rezolvarea problemelor si bine ai venit printre noi.
Life is a lesson. Live and learn.

Offline elena

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2011
  • Locaţia: tulcea
  • Mesaje postate: 6
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: skoda oct tour tdi
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #30 : Octombrie 09, 2011, 07:37:24 p.m. »
Asta si intentionez , sa le fac "reclama buna"pt cei ce doresc sa achizitioneze un autoturism sa aibe idee cu ce tip de probleme se vor confrunta , de nesimtire i-am acuzat deja , cand ajungi la ei si le dai zeci de mii de euro esti unul  dintre cei mai buni apoi te trateza cu  ft mult sictir , voi incerca si varianta cu reclamatia catre SKODA CEHIA  . Imi pare extraordinar de rau ca dupa numai un 1 de la cumparare ma lovesc de indiferenta lor . Eu in ciuda celor intamplate voi continua sa ma bucur de skoda mea cu fiecare km parcurs .
[mergedate]1318177795[/mergedate]
Garantia este suportata de PoRo pt acest model, cel mai probabil.
Trebuie ca reprezentanta sa-ti faca o copie dupa cartea de service a masinii cu data de livrare lizibil inscrisa, copie dupa o comanda deschisa in Cross pt efectuarea garantiei si defectul gasit, aparatul JVC defect. Se inlocuieste cu unul identic sau nu, in fct de stocul PoRo. Garantia era de 24 luni.
In Bucuresti s-au schimbat destule in acest mod. Sunt suficiente putina decenta si amabilitate.


M-au trimis la Bucuresti la JVC  sa se ocupe dansii de  CD . Masina e platita in Tulcea livrata la Ovidiu si eventualele defectiuni la Bucuresti sau cine stie pe unde ma vor mai trimite

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #29 : Octombrie 09, 2011, 07:22:01 p.m. »
Este un JVC   din dotarile standard ale masinii "radio CD-player marca JVC cu montajul la reprezentanta " .

Garantia este suportata de PoRo pt acest model, cel mai probabil.
Trebuie ca reprezentanta sa-ti faca o copie dupa cartea de service a masinii cu data de livrare lizibil inscrisa, copie dupa o comanda deschisa in Cross pt efectuarea garantiei si defectul gasit, aparatul JVC defect. Se inlocuieste cu unul identic sau nu, in fct de stocul PoRo. Garantia era de 24 luni.
In Bucuresti s-au schimbat destule in acest mod. Sunt suficiente putina decenta si amabilitate.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline ff_2004_06

  • Moderator
  • ***
  • Joined: Mar 2011
  • Locaţia: Iasi
  • Mesaje postate: 2315
  • Karma: +0/-0
  • ...
  • Auto: Fosta: O2 DSG 1.9 TDI
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #28 : Octombrie 09, 2011, 06:27:54 p.m. »
Atunci nu prea ai ce sa le faci decat sa ii acuzi de nesimtire. Multe din reprezentantele auto au comportamente asemanatoare in relatiile cu clientii. Dar o reclamatie la Skoda Cehia care va ajunge prin Porsche Romania la ei merita. In plus, evita-i si fa-le contra-recomadari cu fiecare ocazie. Pierderea clientilor ii va durea.
Ex: 2008 O2 1.9 TDI DSG6

Offline elena

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2011
  • Locaţia: tulcea
  • Mesaje postate: 6
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: skoda oct tour tdi
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #27 : Octombrie 09, 2011, 06:16:41 p.m. »
Este un JVC   din dotarile standard ale masinii "radio CD-player marca JVC cu montajul la reprezentanta " .

Offline radioman

  • Expert
  • ***
  • Joined: Mai 2008
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 970
  • Karma: +0/-0
  • Unii se nasc ca un 'original' si mor ca o "copie"
    • Radio Romania Constanta
  • Auto: Octavia 3 /2.0 TDI/150 CP
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #26 : Octombrie 09, 2011, 05:34:39 p.m. »
Ai apelat de fiecare data la aceeasi reprezentanta AutoGrup ? Stiu ca sunt (inca) doua, iar cea unde lucreaza Vlad R. este totusi apreciata...

Doru ,Vlad Rusnacenco nu mai lucreaza ptr Skoda,implicit nici ptr AutoGrup... :(
Skoda Octavia 3 Style /2.0 TDI /2017; Seat Ateca Excellence/ 1,5 TSI/ 2018

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Autogrup-dealer Skoda Constanta
« Răspuns #25 : Octombrie 09, 2011, 05:10:28 p.m. »
Nu neaparat original Skoda, cel mai probabil este un JVC sau Pioneer, se echipau de la PoRo automat cu ele daca clientul dorea / platea / primea cadou sau discount.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]


Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Aprilie 16, 2024, 07:38:05 p.m.]


infiltratii apa prin stanga pedalei de ambreiaj de costel34
[Aprilie 12, 2024, 04:29:07 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Aprilie 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [28]
29 30