Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Octavia 3 Fl Combi 1.4 TSI  (Citit de 10352 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cirsteammm

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Ian 2015
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 891
  • Karma: +0/-0
  • Ford Focus 1.5 tdci/Skoda Fabia 1.9 SDI
Re: Octavia 3 Fl Combi 1.4 TSI
« Răspuns #2 : Aprilie 01, 2017, 07:17:12 a.m. »
Așteptare ușoară. Punând cap la cap dotările și motorizarea ai ales o combinație superbă din punctul meu de vedere. Diferența între Bolero și următorul model de linie audio/navigație ar fi fost mare din punct de vedere financiar?
„Prea mulți oameni cheltuie bani pe care nu i-au câștigat pe lucruri pe care nu le vor pentru a impresiona oameni pe care nu-i plac”

Offline alexxb

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Aug 2010
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 995
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia TDI
Octavia 3 Fl Combi 1.4 TSI
« Răspuns #1 : Aprilie 01, 2017, 06:43:12 a.m. »
Schimbat schimbarea, dupa o luna jumatate de dat skoditza mea din semnatura la buyback, vrut combi, necombi, automata manuala, stoc sau comanda noua,  in sfarsit m-am hotarat la o comanda noua cu termen de livrare 8- 10 saptamani         Octavia combi 1.4 TSI 150 cp ,manuala,  Style, Gri quarz    Airbaguri laterale spate    Blocuri optice spate top led    Duze stropitoare parbriz incalzite    Faruri cu tehnologie led, functie AFS, spalare faruri    Hill Hold control    Kessy    Oglinzi exterioare pliabile electric    Radio Bolero MIB2    Scaun pasager rabatabil    Senzori parcare spate    Smartlink    Pret cu reducere dealer 21107 Euro cu TVA minus sper sa mai vina in jos cu 1000 de euro program rabla, sa ajung in jur de 20000 Euro cu tva    Din ce am vazut reducerea mare nu e neaparat in bani ci in optionale.....Spre exemplu la o masina din stoc cu optionale sa zicem similare dar 2.0 TDI iesea la acelasi pret desi e diesel , sigur nu e facelift, xenon in loc de led. etc. desi imi pastrez parerea ca la facelift nu e mare diferenta fata de non facelift.    Nu am luat din stoc prin faptul ca, programul rabla nu a inceput inca, nu avea rost sa blochez o masina care nu e produsa deja si care se invecheste inca ceva vreme si deci sper ca in doua luni sa inceapa pentru cea noua.    Imi pare rau ca am pierdut luna asta jumatate dar efectiv nu m-am putut hotari si ma bucur intr-un fel ca am dat comanda pentru niste lucruri care nu le gaseam in stoc la banii care ii doream si anume    -culoarea    -airbaguri laterale spate am vrut neaparat pentru copil    - scaun pasager rabatabil iarasi o treaba faina si practica, daca tot e combi macar sa pot incarca klumea    - combi, mi se pare foarte reusita ca aspect si in plus parca e alta masina (daca luam hatchback nu era nici o diferenta cu fata de cea veche  )    - nu in ultimul rand as fi vrut totusi benzina si nu diesel din o gramada de motive      -imi pare rau de DSG 7 poate as fi luat automata dar merg pe ideea better safe than sorry, probabil de la anul cand vine 1.5 tsi vor schimba si cutiile    daca ies in 20000 Euro cu tva cred ca e un pret destul de corect pentru ce optionale si confort ofera masina, si cea veche cam tot cu 19000 am luat-o , 7 ani de folosinta si am dat-o cu 6500 Euro deci am pierdut 12500 euro in 7 ani cu ea, dar m-a servit excelent, sper urmatorii 7 ani sa fie la fel si cu cea noua.


Si iata un topic nou pe acceasi marca de masina :)


Cei care aveti 1.4 tsi act, imi puteti spune niste impresii, daca credeti ca e echilibrat motorul pentru caroseria asta ( nu ma intereseaza asa mult consumul)
« Ultima Modificare: Aprilie 01, 2017, 06:46:24 a.m. de alexxb »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]


Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Aprilie 16, 2024, 07:38:05 p.m.]


infiltratii apa prin stanga pedalei de ambreiaj de costel34
[Aprilie 12, 2024, 04:29:07 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Aprilie 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 [27] 28
29 30