Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Procar Timisoara  (Citit de 29866 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Tibaldi

  • Junior
  • *
  • Joined: Ian 2018
  • Locaţia: Caransebes, Caras-Severin
  • Mesaje postate: 42
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Skoda O3FL 1.4 TSI Manuala
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #63 : Decembrie 17, 2018, 05:18:30 p.m. »
Buna.Sunt putin curios:
De ce ai ales ProCar si nu Porsche Tm?
Lume multa...oameni putini.

Offline _R_A_D_U

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Ian 2017
  • Mesaje postate: 165
  • Karma: +0/-0
  • Incepator
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #62 : Decembrie 16, 2018, 03:09:43 p.m. »
Cu toate ca fapta lor [procar] se poate incadra la inselatorie [prin omisiune], atita timp cit ai semnat, nu cred ca mai poti rezolva ceva. Totusi, pentru inceput, arata-le pisica (ANPC) apoi consulta un avocat versat si vezi ce zice.
Te-as ruga sa ne tii si pe noi la curent...

Offline Ado

  • Doar inscris
  • Joined: Dec 2018
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 5
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Fabia, Octavia, Rapid
Re: Dealer ProCar Timisoara
« Răspuns #61 : Decembrie 16, 2018, 09:26:27 a.m. »
Oferta initiala pe Spaceback o am si le-am aratat-o dar au ridicat din umeri zicand ca Spaceback nu au putut aduce asa ca au adus altceva. Si mai inervant ii ca nici macar nu m-au intrebat cand au facut aceasta prostie.
Da intradevar si eu sunt vinovat ca am semnat hartiile inainte sa vad masina....dar ma asteptam la mai multa seriozitate din partea lor  :047:


Si inca un lucru: eu am vrut neaparat stergator pe luneta. La Spaceback era in oferta dar pe sedan trebe comandat separat. Binenteles ca nu il mai am  X(


Maine ar trebui sa ma sune si sa vedem ce optiuni imi dau.
« Ultima Modificare: Decembrie 16, 2018, 09:52:26 a.m. de M i c u t z u »

Offline bogdanpiatra

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2010
  • Locaţia: Piatra Neamt, jud Neamt
  • Mesaje postate: 3561
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Megane Sedan 1,33, ex O2FL1.2
Re: Dealer ProCar Timisoara
« Răspuns #60 : Decembrie 15, 2018, 11:20:27 p.m. »
Cam naspa daca pe comanda nu scrie spaceback. Ai cam pus-o cu banii tai.O oferta de-a lor nu mai ai pe acasa, sa le=o arati? O varianta de pret prin care sa le demonstrezi ca atata era un spacebach si nu un sedan? eventual un ajutor de la un alt dealer?

Ar merita chiar inregistrati, dar nu stiu ce rezolvi.


Offline Ado

  • Doar inscris
  • Joined: Dec 2018
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 5
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Fabia, Octavia, Rapid
Re: Dealer ProCar Timisoara
« Răspuns #59 : Decembrie 15, 2018, 10:58:13 p.m. »

Bunaziua


As dori sa va prezint o problema pe care o am actualmente cu Procar Timisoara, reprezentanta Skoda.




In data de 3Mar2018 inpreuna cu reprezentantul de vanzarei de la Procar am realizat o configuratie de Skoda Rapid Spaceback. In Aprilie am obtinut si confirmarea de finantare prin Porsche Bank.


In 29Aug2018 am fost sa semnez comanda finala bazata pe configuratia din Martie la care am mai adaugat o modificare la motor(trecere de la 1.0TSI 95CP la 110CP) impreuna cu plata avansului.


Pe 11Dec2018 am fost chemat sa semnez si ultimele hartii dupa care mi-a fost aratata masina. Cu stupoare am observant ca masina defapt nu era Spaceback ci sedan(hatchback).


Extrem de indignat am inceput sa ma uit peste hartiile, deja semnate. Am observant ca intre timp de pe configuratia facuta initial disparuse cuvantul “Spaceback”. Am inceput sa explic vanzatorului ca eu am cerut si configurat initial modelul Spaceback si nu sedan. Vanzatorul imi spune ca modelul Spaceback nu se mai fabrica si din cauza aceasta am primit un sedan. Pe 29Aug nu am primit aceasta informatie!
Cu toate actele semnate si banii deja incasati de catre Procar am fost nevoit sa i-au masina.


Am inceput discutiile cu conducerea si depus o reclamatie la Procar Timisoara si Skoda Romania. Inca nici un rezultat/raspuns oficial.


Acum ma simt inselat de 2 ori:
Prima data se pare ca a fost in 29Aug2018, la semnarea comenzii si transferul avnsului. Procar deja avea informatia de la sfarsit de Iulie inceput de August, ca Skoda Romania nu mai onoreaza comenzi pe modelul Rapid Spaceback. Prin tainuire, nici macar nu am stiut ca semnez pentru o alta masina.


A doua oara, la predarea masinii cand vanzatorul si superiorul acestuia au asustinut ca masina nu se mai fabrica si din aceasta cauza am primit alta masina. Defapt Rapid Spaceback inca se fabrica dar nu mai este importat in cateva tari din Europa de Est. Am reusit sa imi fac configuratia de Rapid Spaceback pe site-urile oficiale Skoda din Cehia, UK, …. deci se mai fabrica .


Este normal ce se intampla!!!


Daca aveti ceva idei cum as putea proceda in continoare, v-as fi recunoscator :)

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #58 : Septembrie 25, 2010, 09:13:05 a.m. »
Nu m-ai inteles corect: eu am prezentat fapte si o situatie concreta.
Dupa perioada de garantie sau independent de aceasta oricine este liber sa aleaga service-ul pt masina sa.
Sunt doua lucruri complet difereite cele expuse de tine.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline B e b e

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Iul 2008
  • Locaţia: B-sti
  • Mesaje postate: 1275
  • Karma: +0/-0
  • Auto: O2 My2008 1.6FSI
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #57 : Septembrie 24, 2010, 11:55:16 p.m. »
Pentru supraveghere sa nu-ti plece masina la test de drum pentru un schimb de ulei ..sau ce ? :))
Daca ai fi fost dintre cei care se duc la dealer, intelegeam de ce le iei apararea, dar atata timp cat si tu ai ales calea "exilului" ..chiar nu mai inteleg.
Cheap Tunning: DRL, CH, LH, 2 lampi de ceata pe frana. Hard Tunning: plasa protectie radiator AC
VagCom 908

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #56 : Septembrie 24, 2010, 07:20:44 p.m. »
Camerele respective sunt pt supraveghere, iar pe ecranul din sala de asteptare clienti imaginile se succed la un timp prestabilit.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline FABIAn RuSu

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2008
  • Locaţia: ROU
  • Mesaje postate: 2648
  • Karma: +0/-0
  • FABIA 1.9
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #55 : Septembrie 24, 2010, 07:02:32 p.m. »
De aici si pana la a vedea ce ulei pune, daca schimba aia sau aia ... mai e.
corect
chestiile de detaliu conteaza
ecranele actuale sunt pentru habarnisti
vand SUPORT PAHAR FABIA 1 original nou

Offline B e b e

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Iul 2008
  • Locaţia: B-sti
  • Mesaje postate: 1275
  • Karma: +0/-0
  • Auto: O2 My2008 1.6FSI
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #54 : Septembrie 24, 2010, 04:53:00 p.m. »
La Brady exista demult asa ceva. Si sunt utile, mai ales ca inregistreaza in timp real, pe baza senzorilor de miscare.

La Brady am vazut doar un ecran pe care imi vad masina 2-3 sec / minut. De aici si pana la a vedea ce ulei pune, daca schimba aia sau aia ... mai e. Daca aveai ecranul tau, oricat de mic dar macar sa iti vezi masina .. era altceva.
Este doar un pas mic in directia buna.
Cheap Tunning: DRL, CH, LH, 2 lampi de ceata pe frana. Hard Tunning: plasa protectie radiator AC
VagCom 908

Offline kamikazze

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Iun 2009
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 343
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 2 - 1.6 TDI
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #53 : Septembrie 24, 2010, 04:09:20 p.m. »
Eu am fost astazi la ProCar sa imi activez luminile de zi si baietii de acolo sunt super ok si deschisi. Oameni cu care poti sa stai de vorba.
Skoda Octavia 2 FL - 1.6 TDI CR, Business++

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #52 : Septembrie 23, 2010, 10:45:21 p.m. »
Aceasta situatie poate fi usor rezolvata( cum am vazut in unele service-uri...) prin montarea unor camere de luat vederi deasupra standurilor de lucru si niste monitoare in barul zona de asteptare din cadrul service-ului. Astfel, clientii vor fi multumiti ca isi pot vedea masinile si ceea se face la ele :082:

La Brady exista demult asa ceva. Si sunt utile, mai ales ca inregistreaza in timp real, pe baza senzorilor de miscare.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline FABIAn RuSu

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2008
  • Locaţia: ROU
  • Mesaje postate: 2648
  • Karma: +0/-0
  • FABIA 1.9
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #51 : Septembrie 23, 2010, 08:44:53 p.m. »
unii clienti poate... [-(
vand SUPORT PAHAR FABIA 1 original nou

Offline king@rthur

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mai 2008
  • Locaţia: out
  • Mesaje postate: 1320
  • Karma: +2/-0
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #50 : Septembrie 23, 2010, 08:42:27 p.m. »
Aceasta situatie poate fi usor rezolvata( cum am vazut in unele service-uri...) prin montarea unor camere de luat vederi deasupra standurilor de lucru si niste monitoare in barul zona de asteptare din cadrul service-ului. Astfel, clientii vor fi multumiti ca isi pot vedea masinile si ceea se face la ele :082:
« Ultima Modificare: Septembrie 23, 2010, 08:54:02 p.m. de king@rthur »

Offline FABIAn RuSu

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2008
  • Locaţia: ROU
  • Mesaje postate: 2648
  • Karma: +0/-0
  • FABIA 1.9
Re: Procar Timisoara
« Răspuns #49 : Septembrie 23, 2010, 06:13:47 p.m. »
frecventa intamplarilor "neobisnuite" e doar mai mica in vestul mioritic
povestea asta cu normele ISO e doar un nesperat colac de salvare pt firmele care isi fac treaba "romaneste": fa-o cum poti, ia banul si lasa fraierul sa se zgarie pe ochi cand isi vede masina iesind pe poarta service-ului
dar ce ar fi ca fiecare client sa solicite statutul oficial de vizitator, sa i se faca protectia muncii ca sa se poata plimba linistit pe langa bunul personal ?? ar fi exact conform normelor ITM
invocarea ISO de regula de cele mai multe ori = hypocrisy
« Ultima Modificare: Septembrie 23, 2010, 06:27:26 p.m. de FABIAn RuSu »
vand SUPORT PAHAR FABIA 1 original nou

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]


Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Aprilie 16, 2024, 07:38:05 p.m.]


infiltratii apa prin stanga pedalei de ambreiaj de costel34
[Aprilie 12, 2024, 04:29:07 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Aprilie 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 [26] 27 28
29 30