Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Spalator faruri  (Citit de 14570 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline vizitator

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2011
  • Locaţia: Bucharest
  • Mesaje postate: 4543
  • Karma: +0/-1
  • am avut cea mai ,,extraordinara'' masina: 1.2 TSI
Re: Spalator faruri
« Răspuns #2 : Ianuarie 27, 2025, 09:04:04 a.m. »
Eu zic ca asta e starea de normalitate. Eu detin o alta marca de masina dotata cu spalator de faruri, si patesc la fel: lichidul de parbriz de la stergatoarele de faruri ajunge pana pe parbriz; bine, nu in cantitati mari, dar ceva, ceva tot ajunge. Daca la tine ajunge mult, poate ar trebui sa iti mai regleze cineva diuzele de stropitoarea lichidului de parbriz, sa le faca sa bata strict pe faruri si nu in sus.
In frane si in femei sa nu ai incredere niciodata.

Offline gabio

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2008
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
Spalator faruri
« Răspuns #1 : Ianuarie 22, 2025, 06:57:05 p.m. »
Va salut!
Am o rugaminte la dumneavoastra, in scopul edificarii.
Am achizitionat o O 4 facelift, de curand, care, in configuratia dorita de subsemnatul, a venit si cu spalator de faruri. Toate bune si frumoase pana aici.
Celor ce au o asemenea dotare/optiune, la actionarea manetei, va sare lichidul de parbriz pe capota, carcasa oglinzilor si geamurile fata?
Vreau sa stiu daca asta e starea de ”normalitate” sau trebuie reglate duzele de la spalatoarele farurilor!
Multumesc anticipat!
« Ultima Modificare: Ianuarie 22, 2025, 06:59:21 p.m. de gabio »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Iunie 08, 2026, 06:47:27 p.m.]


Problema electrica skoda octavia 2 1.9tdi de vizitator
[Iunie 08, 2026, 09:48:21 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 08, 2026, 09:06:27 a.m.]


Ford Ranger Raptor 2023 de judge
[Mai 27, 2026, 08:37:38 p.m.]


Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de Andrei1980
[Mai 27, 2026, 08:13:37 a.m.]


VW Golf VII 1.2 TSI 110 CP Trendline de vizitator
[Mai 13, 2026, 09:10:19 a.m.]

* Mesaje recente

Re: Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Iunie 08, 2026, 06:47:27 p.m.]


Re: Problema electrica skoda octavia 2 1.9tdi de vizitator
[Iunie 08, 2026, 09:48:21 a.m.]


Re: Turcaletul de vizitator
[Iunie 08, 2026, 09:06:27 a.m.]


Re: Turcaletul de bogdanpiatra
[Iunie 07, 2026, 03:16:21 p.m.]


Problema electrica skoda octavia 2 1.9tdi de Ionutz 81
[Iunie 07, 2026, 08:15:10 a.m.]


Re: Ford Ranger Raptor 2023 de judge
[Mai 27, 2026, 08:37:38 p.m.]

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 [11] 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30