Parteneri Skoda Club Romania > Asigurari RCA / CASCO / LOCUINTE

Verificare existenta RCA

(1/6) > >>

Stef13:
http://cedam.csa-isc.ro/index.php?id=9 aici se poate verifica daca au fost platite despagubiri in baza politei RCA (de aici putem sa ne dam seama daca, incepand cu anul 2008, masina a fost implicata intr-un accident in urma caruia a fost folosita polita RCA)

AdrianO2:

--- Citat din: AlexTM din Iulie 24, 2007, 10:21:47 p.m. ---Intrebare: daca-mi expira RCA-ul cit sint in concediu in strainatate, trebuie sa-l fac in avans?
Se poate face in avans cu aplicabilitate de la o data ulterioara?

--- Terminare citat ---


Depinde la ce companii faci... deoarece unele nu au tarife pentru o perioada anume... de ex. la mine daca vii acum si vrei sa iti fac RCA cu valabilitate incepand de pe 12.12.2008 NU am cum sa iti fac deoarece nu am tarifele... lunar le primim de la departamentele respective.
Insa daca vii cu 2 saptamani inainte sa iti expire RCA-ul.. normal ca iti pot face in avans sa intre in valabilitate de cand iti expira cea veche :)

Sper ca ai inteles ceva dinc e am explicat !

dragosb:
Ai incercat atat dupa seria de sasiu cat si dupa numarul de inmatriculare? Daca tot nu se vede, ia legatura cu asiguratorul. Cu toate astea pot sa va spun ca la CEDAM in baza de date este o VARZA...  :042:

72THX:
Astia sunt pe dinafara. Am RCA pana in Decembrie 2008 si cica vehicolul este inexistent  =)) marfa.

Harlequin:
Tocmai am verificat o asigurare facuta acum o luna si nu apare, asa ca i-am dat in gat pe cei de la Omn****g.  :016:

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod