Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...  (Citit de 5453 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline 72THX

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Oct 2007
  • Locaţia: Bucuresti (Dr. Taberei)
  • Mesaje postate: 995
  • Karma: +11/-2
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #9 : Decembrie 30, 2007, 08:41:12 p.m. »
Daca deschidem pentru fiecare problema cate un topic cum ar suna "problema cu nustiuce"
dupa care fiecare isi da cu parerea sau vine cu rezolvarea si gata.
Dar daca problema respectiva nu e de unde crede cel care a deschis topicul si de fapt este alt ceva care da o rezonanta in alta parte.
O sa avem o groaza de topicuri, pe cand asa la fiecare problema pusa in topic ii putem pune o imagine atasata (gen lampa sau gasim noi ceva) si vor fii toate la un loc, deschizi topicul si cauti ce te intereseaza.

Oricum am deschis topicul ca sa fie toate problemele de acest gen la modelul respectiv in acelas loc.
Daca se hotareste inchiderea lor nici o problema din partea mea, atuci propun pentru admini. sa deschida la fiecare model o sectiune de probleme grave si minore in care sa se posteze problema si topicul.
SKODA OCTAVIA 2 Elegance, 4x4; 1,9 TDI BXE; Xenon, PDG, Tempomat, Maxi-Dot, Hill Hold...
[URL=http:/

Offline roberto

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 3635
  • Karma: +4/-1
  • Laugh at your problems, everybody else does
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #8 : Decembrie 30, 2007, 08:28:50 p.m. »
 Si eu sunt de parere ca topicul trebuie inchis.
Land Rover Discovery 3

Offline MRP

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: bucuresti
  • Mesaje postate: 1815
  • Karma: +14/-2
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #7 : Decembrie 30, 2007, 06:40:42 p.m. »
Din pacate opinia mea este ca problemele ar trebui tratate si descrise individual (incepand chiar din titlurile topicurilor respective), urmand a se deschide topic distinct pentru probleme diferite. Altfel pare un topic prea general sau eventual prea amplu.
De ce asta?Pentru ca la un anumit moment parcurgerea intregului topic pentru identificarea anumitor probleme comune unora dintre useri ar deveni dificila si neproductiva ajungandu-se in cele din urma oricum la deschiderea unor topicuri noi pe subiectul respectiv si in felul acesta la dublarea celor scrise.
In cazul in care exista opinii contrare motivate va rog sa le expuneti urmand ca in functie de acestea sa se ia o decizie de continuare sau de inchidere a topicului.


are dreptate.nu sta nimeni sa citeasca tot sa vada daca are o problema ce a mai fost expusa.

Offline AlexTM

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 2694
  • Karma: +6/-10
  • Auto: Galaxy 2 2.0 TDCI
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #6 : Decembrie 30, 2007, 06:25:57 p.m. »
Io cred ca va puneti pre mari sperante in subiectele de genul asta ... :)
bicicleta

Offline CristiTM

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 370
  • Karma: +0/-0
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #5 : Decembrie 30, 2007, 01:16:50 p.m. »
Din acest motiv nici nu a fost inchis topicul inca.
Skoda Octavia I, 1.9 TDI

Offline d-rive

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Galati
  • Mesaje postate: 1560
  • Karma: +6/-0
  • just me!
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #4 : Decembrie 30, 2007, 12:08:01 p.m. »
Tizule, ai dreptate. Topicuri specifice pentru fiecare problema ar fi binevenite. Insa, sa lasam si topicul asta, omul isi expune problema si apoi, daca e ceva serios si real si nu e doar o problema superficiala si simplu de rezolvat, il indrumam catre topicul corespunzator :)

Offline CristiTM

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 370
  • Karma: +0/-0
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #3 : Decembrie 29, 2007, 11:33:11 p.m. »
Din pacate opinia mea este ca problemele ar trebui tratate si descrise individual (incepand chiar din titlurile topicurilor respective), urmand a se deschide topic distinct pentru probleme diferite. Altfel pare un topic prea general sau eventual prea amplu.
De ce asta?Pentru ca la un anumit moment parcurgerea intregului topic pentru identificarea anumitor probleme comune unora dintre useri ar deveni dificila si neproductiva ajungandu-se in cele din urma oricum la deschiderea unor topicuri noi pe subiectul respectiv si in felul acesta la dublarea celor scrise.
In cazul in care exista opinii contrare motivate va rog sa le expuneti urmand ca in functie de acestea sa se ia o decizie de continuare sau de inchidere a topicului.
Skoda Octavia I, 1.9 TDI

Offline Crina

  • Stupid people piss me off!
  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 927
  • Karma: +15/-1
  • Auto: Karutza
R?spuns: Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #2 : Decembrie 29, 2007, 11:08:50 p.m. »
n-am vazut si topicul asta, scartaiturile la Tour-ul meu se pot incadra aici.
De ex, scartaie cotiera fata si la service au zis ca n-au ce sa-i faca. A mai avut cineva problema asta?

Offline 72THX

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Oct 2007
  • Locaţia: Bucuresti (Dr. Taberei)
  • Mesaje postate: 995
  • Karma: +11/-2
Probleme minore aparute si rezolvarea lor...
« Răspuns #1 : Decembrie 29, 2007, 05:47:31 p.m. »
Dragi colegi forumisti

Am ales sa deschid acest topic pentru a ne putea ajuta intre noi, la rezolvarea problemelor minore si suparatoare aparute in functionarea masinilor.
Sa dam un exemplu: " mergand azi cu masina a inceput sa se auda in consola centrala un scartait ca si cum sar freca 2 plastice intre ele."
 - si la min sa auzit am fost cu masina la service si s-a rezolvat asa: o conducta de aer nu statea in locasul ei"

Sper ca am fost destul de explicit. Daca admini. au o idee in a slefui acest topic sau sa il puna undeva pentru a deservii toate modelele la un loc sau pe fiecare in parte ( cum cred ei ca e mai bine) ii rog sa o faca.
SKODA OCTAVIA 2 Elegance, 4x4; 1,9 TDI BXE; Xenon, PDG, Tempomat, Maxi-Dot, Hill Hold...
[URL=http:/

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]


Mazda CX-30, frumoasa si rosie de james kilowatt
[Aprilie 16, 2024, 07:38:05 p.m.]


infiltratii apa prin stanga pedalei de ambreiaj de costel34
[Aprilie 12, 2024, 04:29:07 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Aprilie 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 [30]