Discutii generale Skoda si nu numai > Stiri Skoda. Oferte Skoda

Skoda cheama in service modele Octavia, Superb si Yeti cu motor 2.0 TDI CR

(1/4) > >>

jst_32:
Anul trecut, in toamna, am mers la Metrotehnica si mi-au spus ca au o actiune de service pentru masina mea, care prespune resoftare si adaugarea unui modul/computer, ca urmare a problemelor aparute dupa scandalul diesel gate cu manipularea valorilor emisiilor de noxe. Totul este gratis si nu afecteaza cu nimic performantele masinii.
Dupa aceasta operatiune singura "problema" aparuta a fost ca nu am mai putut reseta intervalul de service din butoane, operatiunea putand fi facuta de acum doar la reprezentante, cu soft original!

oaspetele:
Am fost azi la Compexit Bistrita
1.Masina mea nu e obiectul nici unei rechemari
2.Exista totusi 4 masini care sunt vizate de rechemarea asta (n-am stat din pacate sa exact care)
3.cica la VW este recall pe injectoare. Eu cred ca se refera la PD, dar nenea ala zice ca nu.

A V A T A R:
Corect, Valir :)

Din pacate de ceva ani buni experimentele legate de fiabilitate si anduranta produselor vandute se fac direct cu clientii :(

valir:

 In Romania, cel putin la Superb, cred ca peste 70-80% sunt cu 2.0 TDI (in general varianta 140CP)...
 Foarte tarziu au reactionat cei de la VW, de mult timp posesori de Passat s-au plans ca au ramas pe drumuri cu 2.0 TDI si au trebuit duse pe platforma...

Cristi 71:
Nu sunt deloc suparat, chestia e ca in Romania nu exista nici un comunicat oficial, doar zvonuri. Si nu am gasit nimic nici pe skoda.com  :046:
 
L.E: am gasit pe skoda-auto.cz o pagina unde se poate introduce seria masinii si iti spune daca exista sau nu vreo actiune corectiva: http://www.skoda-auto.cz/cze/service/assembly/Pages/assembly.aspx
Partea frumoasa e ca poti sa bagi orice cod iti trece prin cap, mesajul este acelasi: Dear Customer,
manufacturer is not announced any corrective actions associated with the specified VIN number lnb2v853057g43287 =))
 

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod