Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor  (Citit de 118551 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mishou

  • Junior
  • *
  • Joined: Nov 2008
  • Locaţia: Bucuresti - Dr. Taberei
  • Mesaje postate: 29
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 1.9 TDI PD BXE - 110
Re: Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor
« Răspuns #6 : Decembrie 19, 2008, 09:32:55 a.m. »
Salut, casco in franciza este mai avantajos in momnetul in care aduni mai multe zgarieturi si te duci o singura data. Sa presupunem ca ai gasit masina zgariata si vrei sa te duci sa o faci pe casco o sa te taxeze cu o suma care cel mai probabil o sa depaseasca chiar valoarea pagubei, asa in cazul in care te duci cu mai multe zgarieturi la un loc dai aceeasi suma. Avantajul este ca in fransiza este mai ieftina valoarea anuala, dar de fiecare data cand te duci la ei sa repari ceva iti mai iau o taxa! Sper ca am fost destul de coerent, si pentru mine este ceva nou si cu greu a reusit sa-mi explice agentul ce si cum.
SO2 1.9 TDI Elegance 2008 - stage 2 - 110 kW;black mat; pdg; maxi dot; DRL, cornering, 2x lampi ceata, pachet dynamic - restul se stie :D

Offline br 31 vio

  • Junior
  • *
  • Joined: Mar 2008
  • Locaţia: Braila
  • Mesaje postate: 45
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 1.9 TDI 105 CP
Re: Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor
« Răspuns #5 : Decembrie 19, 2008, 09:15:01 a.m. »
Salut ma poate lamurii si pe mine cineva cum e cu asigurarea in franciza ca am mai auzit pe la cineva si mi s-a spus ca e avantajos :056:
Viorel din Braila
Skoda Octavia 2 Combi an fabr. 2006

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor
« Răspuns #4 : Decembrie 19, 2008, 12:22:04 a.m. »
O COMPLETARE: cine nu este in garantie sau pur si simplu doreste sa-si repare masina in alt service decat cel oficial, poate face aigurarea la alta societate decat A-T sau Generalli si apoi sa apeleze la un service din afara retelei, care lucreaza cu decontare la acea societate.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline F L O R I N

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Ploiesti
  • Mesaje postate: 3748
  • Karma: +6/-0
  • Octavia 2 , 2.0 TDI 140CP cu DSG
Re: Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor
« Răspuns #3 : Decembrie 18, 2008, 11:49:40 p.m. »
Bine ai venit printre posesorii de skoda !  :082:

In primul rand trebuie ca fiecare posesor de skoda care doreste sa si incheie o asigurare Casco sa mearga la dealer sa intrebe cu ce asiguratori lucreaza ca sa nu aibe surprize neplacute in cazul vreunei daune,cum s a mai intamplat prin unele locuri. ;)


Offline julian.smith

  • Junior
  • *
  • Joined: Dec 2008
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 85
  • Karma: +0/-0
  • RCA, CASCO alte asigurari generale
    • Asigurari RCA CASCO Locuinte
  • Auto: SKODA Fabia 1.2 HTP
Re: Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor
« Răspuns #2 : Decembrie 18, 2008, 11:36:04 p.m. »
Salut,
 
Ma numesc Iulian Stoicescu, ma bucur sa fiu printre voi si sper sa lucram cit mai bine impreuna.
Societatile de asigurare cu care lucrez constant sunt BCR Asigurari, Allianz-Tiriac, OTP Asigurari, Omniasig si Asirom.
In acest moment cele mai bune preturi pentru RCA sunt la Asitrans-Euroins, dar aceasta societate cocheteaza de multa vreme cu falimentul. Ardaf are preturi bune pentru anumite segmente de clienti, dar care service iti primeste masina la reparat cu asigurare Ardaf?
Parerea mea este ca " ce tie nu-ti place altuia nu-i face " si din acest motiv va propun RCA prin BCR Asigurari , pentru cei cu autoturismele inmpatriculate pe PJ va propun Asirom, dar ramine de discutat.
Pentru CASCO stiu ca Porsche si afiliatii lor lucreaza cu decontare directa prin Generali si Allianz, in concluzie cel mai rentabil pentru posesorii de SKODA ar fi sa aibe asigurare facultativa la unul din acesti 2 asiguratori. Desi daca masina are sub 4 ani vechime, cel mai rentabil CASCO este la ... BCR Asigurari  :71:  cota este undeva la 4,5% din SA.
 
Bun, daca ati avut rabdare sa cititi pina aici, as putea sa va spun si ce date am nevoie pentru a va putea face o oferta preliminara:
1. pentru RCA: judetul unde este inmatriculat autoturismul, capacitatea cilindrica si tipul de autoturism (in cazul in care vreti sa aflati o cotatie de pret pentru alt autoturism decit SKODA) prefer sa fac asigurari pentru perioada de 1 an, dar daca vreti pentru 6 luni, va rog sa specificati. preturile difera de la o luna la alta asa ca este posibil sa vreti un up-date.
2. pentru CASCO: cei care ati cumparat autoturismul de nou ati putea sa imi spuneti cit v-a costat si in ce an l-ati cumparat, o cotatie preliminara puteti primi in 10 min daca sunt on-line de la 2-3 asiguratori.
Cei care nu l-ati luat de nou imi trebuie sa stiu tipul (din talon) anul fabricatiei si dotarile pe care le aveti (din fabricatie, daca vreti sa va asigurati CD playerul SONY ala este separat la optionale) pentru toate ar trebui completat un chestionar intreg, dar despre asta discutam alta data...

Va astept intrebarile legate de asigurari cu cea mai draga inima.
« Ultima Modificare: Decembrie 19, 2008, 12:23:29 a.m. de Master 4X4 »

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Oradea
  • Mesaje postate: 16367
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Aici adresati intrebarile voastre in domeniul asigurarilor
« Răspuns #1 : Decembrie 18, 2008, 10:36:13 p.m. »
Asa cum spune si titlul topicului, aici puteti lamuri orice problema aveti legata de asigurarile auto si nu numai...
 
Aceasta etapa este necesara pt a sti de ce oferta beneficiati din partea lui Iulian si a va pregati pt incheierea formalitatilor, facandu-i o vizita la sediu.
 
Iulian si-a facut cont aici pe SKC si curand se va prezenta si isi va prezenta pe scurt oferta din domeniu.
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

MOTORIZARE 1.6 MPI de Mdudu
[Mai 13, 2024, 01:59:38 p.m.]


Roata rezerva de Alejinxique
[Mai 08, 2024, 11:51:33 a.m.]


Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Mai 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 [19]
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31