Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Mirror Link si Android Auto nefunctionale  (Citit de 1929 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline safari hunter

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Aug 2010
  • Locaţia: CT
  • Mesaje postate: 122
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Superb 2010 1.8 TSi
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #10 : Iunie 12, 2018, 07:37:29 p.m. »
Incearcă și cu un Asus Zenphone 2 / 3 ...  (android 7 , + ) vei rămâne surprins cât de bine funcționează.
Samsung nu își propune nici măcar să instaleze protocoalele aditionale versiunii de BT pentru a se conecta la sistemele hands free ale vehiculelor. Cel mult asigura conectivitate de accesoriu audio (cască).

Offline Cristy Ursu

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2018
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 5
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Skoda Octavia 2018 1.6 TDI
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #9 : Iunie 09, 2018, 02:04:09 a.m. »
Salut ,




Am aceeasi problema ,am incercat cu 2 telefoane:Samsung Note 8 si S8 ,eroare de verificat daca am data corecta la masina si daca am update la telefon .Ambele sunt ok


Imi apare pe telefon eroare 8 : device-ul auto nu a trecut de securitatea Google Play ...
Octavia 2018 1.6 TDI Dark Brown

Offline NGCM51

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2017
  • Locaţia: Popesti-Leordeni
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Kodiaq Style dsl DSG 190 cp
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #8 : Octombrie 24, 2017, 12:53:59 p.m. »
Am reusit cu Android Auto si functioneaza foarte bine, mirror link nu functioneaza dar nu-i bai.
Multumesc mult !

NU CITA ULTIMUL MESAJ!
« Ultima Modificare: Octombrie 24, 2017, 02:30:15 p.m. de M i c u t z u »

Offline ccosmin

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2017
  • Locaţia: Iasi
  • Mesaje postate: 157
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 1.4 TSI DSG
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #7 : Octombrie 24, 2017, 10:20:59 a.m. »
Da. Trebuie puse datele. Dar le scoti imediat dupa. Asaam facut si eu. Cat sa simulez ca vreau sa cumpar ceva. Si apoi am sters datele de card.
Just Do It

Offline NGCM51

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2017
  • Locaţia: Popesti-Leordeni
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Kodiaq Style dsl DSG 190 cp
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #6 : Octombrie 24, 2017, 09:17:42 a.m. »

NU CITA ULTIMUL MESAJ POSTAT!

Din pacate nu reusesc sa schimb tara pentru ca nu gasesc optiunea Home Address, am incercat si de pe telefoane  Google Play Store ( versiunea mea este 8.3.41 U-all (Q) (FP) 170066753 ) dar si din contul meu google accesat de pe pc prin chrome. Potschimba doar limba nu si tara iar la payments imi cere sa introduc date de pe credit carduri. Nu am facut-o inca pentru ca anul trecut, ce-i drept de pe alte aplicatii online, niste hackeri mi-au golit contul.
Deci ca sa ajung la Home Address trebuie sa introduc oare datele de card ?
Multumesc.
« Ultima Modificare: Octombrie 24, 2017, 10:26:28 a.m. de M i c u t z u »

Offline ccosmin

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2017
  • Locaţia: Iasi
  • Mesaje postate: 157
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 1.4 TSI DSG
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #5 : Octombrie 24, 2017, 08:36:46 a.m. »

Recomand sa iti schimbi tara pe US. Niciodata nu am stat pe Romania, ca au mai putine aplicatii.
Eu asa am facut, si am luat aplicatia Android AUTO.. E mai bine sa fie de aici. Dupa care o deschizi de pe telefon macar odata, o conectezi la contul tau, configurezi pe acolo daca te intreaba ceva (nu mai stiu exact) si ar trebui sa mearga 100%. Daca nu.. sa nu fie totusi o problema la softul masinii.




You can change the country in Google Play Store by following these steps.
[/size]Go to Google Payments and sign in with your account.[/size][/size][/font]
  • [/size]Click on Settings in the top right corner.[/color]
  • [/size]Click Edit next to the Home address and update the address.[/color]
  • [/size]Now, on your mobile device, open the PlayStore and try to buy any item. You don't need to complete the purchase, just proceed until you reach the 'Accept and Buy' screen. [/color]
  • [/size]Now, close the Play Store and open the Settings app and go to Apps > All > Google Play Store. Then tap on 'Clear Data' button.[/color]
  • [/size]Now, again open the Playstore app. The country would have been updated.
    [/color]
  • [/size]Note: [/color]
    [/size][/size]If you have a Google Payments Merchant account, you won't be able to change your country.[/size]
  • [/size]Your home country can't be changed if you have a Google Play balance or a Google Wallet balance higher than $10, or the equivalent in your country's currency.[/color]
  • [/size]If your balance is under that amount and you change your home address, you won't be able to see or use your remaining balance until you switch back to the original country.[/color]

  • [/size]Refer: [/color][/size][/color][/size]https://productforums.google.com/forum/#!topic/play/QXdA_Q3V1o8[/size]



Just Do It

Offline NGCM51

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2017
  • Locaţia: Popesti-Leordeni
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Kodiaq Style dsl DSG 190 cp
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #4 : Octombrie 23, 2017, 09:29:42 p.m. »
Pe Android Auto nu vede telefoanele si zice sa verific conexiunea sau compatibilitatea telefonului.
Pe mirror link vede telefoanele dar imi da eroare de conexiune si zice sa verific doar compatibilitatea.
Android auto de pe google play zice ca nu este disponibil pentru Ro.

Offline safari hunter

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Aug 2010
  • Locaţia: CT
  • Mesaje postate: 122
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Superb 2010 1.8 TSi
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #3 : Octombrie 23, 2017, 02:03:20 p.m. »
Rezultate foarte bune Mirror Link / Intellink si Android Auto si cu Asus Zenphone 3

Offline ccosmin

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2017
  • Locaţia: Iasi
  • Mesaje postate: 157
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 1.4 TSI DSG
Re: Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #2 : Octombrie 23, 2017, 11:35:15 a.m. »
Hello,


Pentru mirrorlink putine telefoane mai sunt compatibile, Samsung in special, dar nu se stie cat timp (eu il folosesc cu un S5). Trebuie sa ai LG drive instalat si Button Savior, si ar trebui sa mearga. Nu am facut mai mult de atat. Dar sa verifici intai in setari daca suporta samsung acest protocol. - Destul de dificil de folosit, si da multe rateuri - NU RECOMAND :).


Android auto suporta Waze by default, merge super, trebuie sa ai doar aplicatia Android auto instalata si Waze, si sa conectezi telu prin USB la masina, si gata.
Cand folosesti android Auto ce iti zice masina? Vezi ca aplicatiile sa fie instalate din Google Play store.
Just Do It

Offline NGCM51

  • Doar inscris
  • Joined: Oct 2017
  • Locaţia: Popesti-Leordeni
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Kodiaq Style dsl DSG 190 cp
Mirror Link si Android Auto nefunctionale
« Răspuns #1 : Octombrie 22, 2017, 12:39:41 p.m. »
Salut,Am din iunie un Kodiaq Style DSG 2,0 l 190 cp, are si ceva optiuni, merge super OK insa am o problema cu infotainment-ul, mai precis, desi are android auto si mirror link  nu ma pot conecta cu niciun telefon android. M-ar interesa in special sa folosesc waze-ul indiferent daca este de pe un tel android sau ios.Am incercat android auto si mirror link cu S7 edge ( G935F) , S6 Edge (G925F) ambele cu ultimul android 7.0, la ambele am umblat, asa cum sunt tutorialele pe youtube la setarile de la optiuni dezvoltator si USB pe mtp, am descarcat si instalat android auto si multe alte programele (rockscout, car Dashdroid, carMode, Skoda drive etc) fara niciun succes , vede telefoanele dar zice ca dispozitivele nu sunt compatibile.Cu iPhone 5s, 6 si 8+ mirror link-ul nu functioneza, vrea numai in car play dar navigatia apple lasa mult de dorit.Voi aveti ceva probleme de acest gen ?Daca da si ati rezolvat cumva va rog mult sa postati solutia.Multumesc anticipat.
« Ultima Modificare: Octombrie 22, 2017, 12:48:20 p.m. de M i c u t z u »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi.

* Subiecte recente

MOTORIZARE 1.6 MPI de Mdudu
[Mai 13, 2024, 01:59:38 p.m.]


Roata rezerva de Alejinxique
[Mai 08, 2024, 11:51:33 a.m.]


Sfaturi pentru achizitionarea unei masini la mana a doua de deutch
[Aprilie 25, 2024, 09:55:18 a.m.]


Turcaletul de Leonard
[Aprilie 19, 2024, 12:16:20 p.m.]


Jurnal bord Honda Civic 1.6idtec 120 CP de vizitator
[Aprilie 18, 2024, 09:17:59 a.m.]


Probleme sistem portbagaj. de al bundy
[Aprilie 17, 2024, 05:56:47 p.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Mai 2024
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 [14] 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31