Discutii generale Skoda si nu numai > Drive-test all brands

Mazda lui Alejinxique

(1/11) > >>

Alejinxique:
@Teo: Ofertele Skoda a zis dealerul in ianuarie ca sunt valabile 3 zile. Unicul dealer care nu ne-a dat valabilitate 30 de zile ragaz. Parca as fi contractat un kg de rosii. Cei mai necumunicativi si mai putin amabili mi s-au parut Renault si Skoda.
@Daniel. E mult, Daniel, cand pt Bia a durat 3 saptamani. 5 luni si noi, pt ca asteptam deja din februarie. 1 an era timp de asteptare in pandemie. Totusi sunt alte timpuri acum. Bine ca nu e ca in vremea bunicului cand a asteptat 2 ani pt Dacia 1300, justificat de unde avea banii si s-a duz la UAP sa ridice masina.

Daniel:
Hai, Alex, că nu mai e mult. Si a mea vine după 5 luni de așteptare, in Aprilie.
Așteptare ușoară!

vizitator:
La VAG nu este asa, au fost cazuri cand au tinut si 2 luni masina in curtea dealerului ptr a prinde programul Rabla. Si mie mi-au zis anul trecut de la Porsche ca ei pot intarzia cu masina maximum 2 luni, daca vreau sa prind programul Rabla. Dar aceasta este  o alta discutie.

Alejinxique:
E mult intre 26/28 iunie si 19 august. In plus, in contract scrie ca pt orice zi de intarziere preluare masina, taxa de stocare este de 50 de lei pe zi. Dealerii de japoneze sunt f anti Rabla. La fel Toyota care vand doar ce au pe stoc deja in tara.

vizitator:
aaa...pai de aceea vroia sa va vanda masina de pe stoc: sa isi incaseze bonusul inainte sa plece de la dealer. Da, fondurile ptr Rabla clasic s-au consumat in 2 ore, dar nu dispera: etapa II incepe pe 19 august; daca dupa ce vine masina, o mai lasati  o luna in curtea dealerului, le vei prinde pe acelea.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Fa-ti cont (click aici) pentru a lua parte la discutii / Create an account to join the conversations
Sitemap 

Du-te la versiunea completă
Powered by SMFPacks Ads Manager Mod