Acestia par a se ocupa in special cu tot ce tine de transmisie , in special ambreiaj, judecand dupa pret pare a fi o "marca de buget" , preturile lor fiind aproape la jumatate fata de un producator consacrat , gen LUK . In Romania produse marca KM nu au o raspandire asa mare din cate am vazut.