Ca un mare DOBITOC am pus 47 litri benzina in loc de motorina. Dupa ce am pus benzina am ajuns acasa (maxim 1km) a doua zi am pornit normal dar dupa vreo 2 minute motorul s-a oprit si gata. Nu mai vroia sa porneasca deloc (si bine a facut). Am gasit in scurt timp problema uitandu-ma pe bonul de ieri. Am lasat masina in garaj si am scos cu furtunul din rezervor doar 4 litri.
Ar fi o posibilitate sa scot furtunul de alimentare care intra in filtru de motorina si sa fac o conexiune directa a pompei electrice care este la rezervor dar nu stiu unde sa fac legaturile. Se pricepe cineva la asta?