cine nu vrea sa respecte indicatiile producatorului? trebuie numai sa ai grija de intervalui de service care nu mai este obligatoriu de efectuat la reprezentanta.atunci cand ai de schimbat doar filtrele si uleiul,este,relativ simplu.o poti face la orice service.nu stiu daca trebuie mers,la reviziile mari(asa au denumit-o in service),la reprezentanta?altfel,eu am avut o masina ,noua,care am mers mult si bine cu schimbat filtre si ulei la intervalele stabilite de service.doar partea mecanica o rezolvam "in spatele blocului"(pivoti,bucsi,etc)si totul a fost ok.