Buna seara! In jurul zilei de azi aud brusc o pocnitura, crezand ca e o groapa continui. Opresc sa alimentez, iar martorul de ulei era aprins. Dupa alimentare trag langa, deschid capota si sunt surprins sa vad ca busonul de ulei lipseste iar intregul compartiment e plin de ulei improscat. Alta supriza a fost sa vad ca cele 2 furtune din video sunt desprinse, nu stiu daca asa erau sau s-au desprins. Specific ca nu am mers peste 80km/h sau peste 3500RPM. Busonul l-am strans ,zic eu , destul de tare la ultima completare cu ulei. Dupa posibila pierdere a busonului, inafara de martorul de ulei nu s-a aprins altul. Singurul simptom a fost un relantiu mai mare, dar am dat vina pe faptul ca am stat cu climatronicul pornit. Ce este piesa din care pleaca cele 2 furtune si daca are vreo legatura cu improscarea compartimentului cu ulei. Multumesc frumos.
Skoda Octavia 2 Elegance 2005 1.6 MPI 8V 102CP

http://cloud.tapatalk.com/s/5a3c706130770/VID-20171222-WA0004.mp4Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk