Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.  (Citit de 71673 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Iulian M

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2011
  • Mesaje postate: 2771
  • Karma: +0/-0
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #78 : Octombrie 16, 2012, 10:07:14 a.m. »
Nici eu n-am primit becuri de rezerva sau sigurante (poate mi le-au pus pe undeva si nu le-am gasit eu).

Am cautat prin portbagaj pe unde e roata de rezerva, prin torpedo... nimic.

Oricum mi-am luat un set de Osram CoolBlue si mi-au ramas toate. Am pus intr-o cutie de la Osram 1 x H1,H7,W5W ca sa am cu mine just in case.

Offline M i c u t z u

  • Moderator
  • ***
  • Joined: Ian 2008
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 3175
  • Karma: +7/-0
  • Auto: SUZUKI S-CROSS AT
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #77 : Octombrie 16, 2012, 10:04:59 a.m. »
Eu in 2000 am primit becuri de rezerva pentru dacie,la skoda in 2008 nici gand.
Esti IDIOT?Atunci citeaza ultimul mesaj postat!

Offline hawkeye

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2012
  • Locaţia: Timisoara
  • Mesaje postate: 370
  • Karma: +0/-0
  • forumist in toata regula
  • Auto: Skoda O2 FL 1.4TSI
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #76 : Octombrie 16, 2012, 09:59:11 a.m. »
Si mie mi-au sutit sau au uitat sa imi dea setul de becuri si sigurante. S-au gandit ca si asa mi-au facut un discount prea mare si ca nu mai merit.  :D :D
Eu deocamdat in afara de niste lichid de parbriz concentrat si 2 parasolare nu am nimic in plus fata de ce are masina din fabrica (trusa + stingator)
mandru si proaspat posesor de Skoda

Offline drapar

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1255
  • Karma: +1/-0
  • De catva timp inscris
  • Auto: Golf VII 1.0 TSI
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #75 : Octombrie 15, 2012, 08:33:12 p.m. »
Nu. Ar fi trebuit?
Eu am primit setul de becuri si sigurante de la dealer, la ridicarea masinii. Dar, asa cum a zis Avatar, setul il poti cumpara de la orice benzinarie sau magazin auto.
VW Golf VII FL Comfortline 1.0 TSI 115 CP - MY2019
Skoda Octavia II FL Drive Plus 1.6 TDI 105 CP - MY2012 (retired); Skoda Octavia II FL Business 1.2 TSI 105 CP - MY2010 (retired); Skoda Fabia I FL Combi Elite 1.2 HTP 64 CP - MY 2004 (retired)

Offline DragosM

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2012
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 764
  • Karma: +0/-0
  • B-41-TSN
  • Auto: Octavia Tour II 1.4
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #74 : Octombrie 15, 2012, 08:28:38 p.m. »
Am in masina un scaun de copil pentru nepotel, am un pachet de servetele umede servetele pentru ochelari si un topor pe usa :)
 
In portbagaj am 2 ladite din plastin in care pun tot ce nu vreau sa se plimbe prin portbagaj :) investitie 0 ron si cand trebuie sa car ceva mai mare le arunc si cand mai ajung pe la Kauf mai iau 2 :)
Skoda Octavia Tour II 1.4MPI 80cp
Kia Rio 1.5crdi 110cp 235Nm

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Beius
  • Mesaje postate: 16360
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #73 : Octombrie 15, 2012, 06:33:41 p.m. »
Faza scurta: H7
Faza lunga: H1
Bec pozitie: W5W
Bec nr inamtr: C5W
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline andrewzro

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Galati
  • Mesaje postate: 189
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: O2 FL 1.6MPI, Drive+
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #72 : Octombrie 15, 2012, 05:29:09 p.m. »
Nu. Ar fi trebuit?
Octavia II FL, 2011, 1.6 MPI, Drive+, ESP, airbag-uri cortina, scut motor si distributie
--- If you don't know where you're going ... every road will get you nowhere. ---

Offline drapar

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1255
  • Karma: +1/-0
  • De catva timp inscris
  • Auto: Golf VII 1.0 TSI
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #71 : Octombrie 15, 2012, 05:27:13 p.m. »
Salutare.
As dori sa achizitionez un set te becuri/sigurante de rezerva pt masina din semnatura.
Imi poate da cineva un link sau o recomandare?
Mersi
La achizitia masinii nu ai primit un set de rezerva ?
VW Golf VII FL Comfortline 1.0 TSI 115 CP - MY2019
Skoda Octavia II FL Drive Plus 1.6 TDI 105 CP - MY2012 (retired); Skoda Octavia II FL Business 1.2 TSI 105 CP - MY2010 (retired); Skoda Fabia I FL Combi Elite 1.2 HTP 64 CP - MY 2004 (retired)

Offline andrewzro

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Galati
  • Mesaje postate: 189
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: O2 FL 1.6MPI, Drive+
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #70 : Octombrie 15, 2012, 04:55:49 p.m. »
Set complet sigurante gasesti la benzinarii, cat pt becuri, parerile sunt impartite, eu am luat acum 4-5 ani de la Aspad doar Philips (Blue Vision, Vision Plus, Silver Vision, NightGuide, etc) si au fost excelente, acum poate ca a mai scazut fiabilitatea si inteleg ca si Osram face ceva similar...


Am vazut si eu ceva de la Osram. Doar ca pe cutie scrie H7 ... ceea ce e valabil doar pt becul de faza scurta nu?
Pentru restul de beculete nu stiu ce ar tb sa iau. O sa printez foaia din manual si am duc cu ea la raft :D.


Spor(t) !
Octavia II FL, 2011, 1.6 MPI, Drive+, ESP, airbag-uri cortina, scut motor si distributie
--- If you don't know where you're going ... every road will get you nowhere. ---

Offline M i c u t z u

  • Moderator
  • ***
  • Joined: Ian 2008
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 3175
  • Karma: +7/-0
  • Auto: SUZUKI S-CROSS AT
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #69 : Octombrie 15, 2012, 04:16:02 p.m. »
Chiar utile in caz de pana ceva! :-~
Esti IDIOT?Atunci citeaza ultimul mesaj postat!

Offline vizitator

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2011
  • Locaţia: Bucharest
  • Mesaje postate: 4542
  • Karma: +0/-1
  • am avut cea mai ,,extraordinara'' masina: 1.2 TSI
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #68 : Octombrie 15, 2012, 04:11:43 p.m. »
eu am in portbagaj bata de baseball, iar in torpedou sprayul paralizant. Just in case... :082:
In frane si in femei sa nu ai incredere niciodata.

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Beius
  • Mesaje postate: 16360
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #67 : Octombrie 15, 2012, 04:01:32 p.m. »
Set complet sigurante gasesti la benzinarii, cat pt becuri, parerile sunt impartite, eu am luat acum 4-5 ani de la Aspad doar Philips (Blue Vision, Vision Plus, Silver Vision, NightGuide, etc) si au fost excelente, acum poate ca a mai scazut fiabilitatea si inteleg ca si Osram face ceva similar...
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline andrewzro

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Galati
  • Mesaje postate: 189
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: O2 FL 1.6MPI, Drive+
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #66 : Octombrie 15, 2012, 03:32:16 p.m. »
Salutare.


As dori sa achizitionez un set te becuri/sigurante de rezerva pt masina din semnatura.
Imi poate da cineva un link sau o recomandare?


Mersi
Octavia II FL, 2011, 1.6 MPI, Drive+, ESP, airbag-uri cortina, scut motor si distributie
--- If you don't know where you're going ... every road will get you nowhere. ---

Offline popam

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Bistrita (Ro)
  • Mesaje postate: 484
  • Karma: +0/-0
  • Iubiti natura, respectati-o!
  • Auto: SOT 1,9 TDI 74KW '08
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #65 : Aprilie 25, 2012, 06:36:02 p.m. »
polarizatii sunt ochelarii marca Polaroid?
Polarizatii pot fi de mai multe marci, printre care, intradevar si Polaroid!
Ai mei sunt Shimano, un pescar care se respecta nu are ce cauta fara ochelari la pesti...si cum eu la pesti ajung cu masina, normal ca-s acolo, dar i folosesc si la condus pe drum mai lung  ;)
« Ultima Modificare: Aprilie 25, 2012, 06:37:33 p.m. de popam »
SOT  AXR 1,9TDI PD 2008  74KW
Incerc sa invat din mers...

Offline Alejinxique

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Aug 2011
  • Locaţia: Oradea/Cluj
  • Mesaje postate: 1501
  • Karma: +0/-0
  • Auto: BIA si AOKI
Re: Ce accesorii sunt utile in masina Dvs.
« Răspuns #64 : Aprilie 25, 2012, 03:15:48 p.m. »
      Eu am in portbagaj ghiozdanul, o plasa pt cumparaturi si o geanta in care tin niste carpe de microfibra, cockpit si ceara. In usa la sofer am racleta pt gheata. Daca o las in garaj, tatal meu o pune undeva (evident uita unde)  si apoi nu o mai gasesc. Sta foarte bine in usa. La consola centrala am ochelarii de soare care stau pe un pad antiderapant.Asa ca nici nu se zgarie si nici nu se plimba. In spate am o umbrela.
       Iarna am avut un protector pt parbriz made in Romania (practic e facut din niste sarme acoperite cu un material de fas, care se pliaza si rasuceste (de zici ca il sugrumi) ca sa intre in cutie.) L-am dus la scoala ca au vrut doua colege sa il vada. Un coleg s-a speriat. Cutia e cam 30x40cm si daca il scoti se deschide brusc. . Dirul s-a uitat pe cutie sa vada ce e. A zis ca pt masina lui (Citroen C2) e bun pe post de husa.  :)) Dupa cateva plieri au iesit sarmele afara. Am reusit sa le bag la loc.  Il tineam tot timpul in portbagaj si la un moment dat l-am scos. S-a dovedit a fi o chestie inutila. E foarte greu de pus pe masina. Il prinzi intr-o parte cu usa si cand ajungi dincolo, daca sufla vantu iar trebuie sa o iei de la capat. Dupa ce il prinzi cu usile si cu stergatoarele ("ca in poza") observi ca nu e ca in poza, ca ramane spatiu intre el si partea de sus a parbrizului.  =)) Pana il potrivesti iti expira buletinul.  :)) Un coleg de clasa mi-a spus ca mama lui lucreaza la un magazin gen Bricostore/Praktiker si ca vara-iarna schimba etichetele cu "parasolar"-"protector de parbriz iarna", chiar daca produsele in cauza sunt aceleasi.
     Nu imi place sa duc multe lucruri cu mine. Cand merg in vacanta undeva, atunci imi iau cateva bagaje. Am vazut si unii care merg ca melcii (cu casa dupa ei :)) ).
« Ultima Modificare: Aprilie 25, 2012, 03:18:18 p.m. de Alejinxique »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 26, 2026, 09:12:57 p.m.]


Cine suntem si ce putem face pt a va ajuta? de vquzby
[Iunie 26, 2026, 10:41:53 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 [27] 28
29 30