Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar  (Citit de 14256 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline CRISTI

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Sighisoara
  • Mesaje postate: 1017
  • Karma: +1/-0
  • it's not just about the horsepower..
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #10 : Iunie 18, 2009, 11:47:54 a.m. »
Multumesc Viorel! Nu e graba..stai ca la cum se misca piata auto, ma vad cu masina asta iesind la pensie  :)) Decat sa o dau moca mai bine ma folosesc de ea..
Audi A4 2006
Octavia II 2008

Offline VFA 2007

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1246
  • Karma: +3/-0
  • Auto: SKODA OCTAVIA 1.8 T,
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #9 : Iunie 18, 2009, 10:24:08 a.m. »
Imi pare tare rau ca trebuie sa renunti la "jucarie".Sper sa ramana pe forum fiind ca un fel de emblema.Bafta la vanzare! :082:
« Ultima Modificare: Iunie 18, 2009, 10:25:18 a.m. de M i c u t z u »
SKODA OCTAVIA 1.8 T,20V,AUM,195 CP/17.01.2007.

Offline CRISTI

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Sighisoara
  • Mesaje postate: 1017
  • Karma: +1/-0
  • it's not just about the horsepower..
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #8 : Iunie 04, 2009, 09:59:03 a.m. »
Multumesc Daniel. E greu..asa e..dar uneori trebuie sa faci si lucruri care nu iti sunt pe plac. Sunt constient ca e o masina pe care nu o cumpara oricine. Nu cere de mancare, nu consuma mult(din contra), ma ajuta foarte mult la drumurile dese spre Bucuresti, asa ca nu e un stres pt mine vanzarea ei. Chiar ma gandeam ca am un prieten care face si el des drumuri de Bucuresti cu o masina cu motor de 1,8 pe benzina si am facut un calcul. Pentru mine al treilea drum de Bucuresti (al lui) e ca si cum ar fi gratis..(bineinteles ca nu e..dar asa imi place mie sa ma gandesc..  :P )
Audi A4 2006
Octavia II 2008

Offline Daniel

  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 2789
  • Karma: +3/-0
  • Garfield I'm not always right, but I'm never wrong
  • Auto: Tivoli Grand, 1.5 GDIT 163 CP
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #7 : Iunie 02, 2009, 02:59:32 p.m. »
Acu', parca iti vine sa o arzi si mai tare, pe ultimii Km!
 
Nu vreau sa rasucesc furculita in rana, Cristi, dar cred ca iti vine greu sa te desparti (si tu) de ea. Vorba lui Doru, macar sa o mai vedem pe Forum. Eu nu (mai) pot sa o iau (si pe a treia).
 
Dar sper si iti doresc sa compensezi din plin pe de alta parte.
 
Bafta la vanzare.
 
 
Skoda Fabia Sedan Elite, 1.4 MPI, benzina, 16 V, 101 CP
Fosta Skoda Octavia 2 Elegance, 1.8 TFSI, 16 V, 160 CP

Offline CRISTI

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Sighisoara
  • Mesaje postate: 1017
  • Karma: +1/-0
  • it's not just about the horsepower..
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #6 : Iunie 02, 2009, 10:56:36 a.m. »
 Update: 11 000  € si 72.000 km.
Audi A4 2006
Octavia II 2008

Offline CRISTI

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Sighisoara
  • Mesaje postate: 1017
  • Karma: +1/-0
  • it's not just about the horsepower..
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #5 : Martie 08, 2009, 03:48:00 p.m. »
Update de pret: 12 000  €
Audi A4 2006
Octavia II 2008

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Beius
  • Mesaje postate: 16360
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #4 : Februarie 16, 2009, 07:28:16 p.m. »
Sper sa ramana pe forum...si am recunoscut pe HomePage poza facuta in octombrie 2007 la Moeciu de Sus !  <:-P
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline M i c u t z u

  • Moderator
  • ***
  • Joined: Ian 2008
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 3175
  • Karma: +7/-0
  • Auto: SUZUKI S-CROSS AT
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #3 : Februarie 16, 2009, 07:27:15 p.m. »
frumoasa expunere CRISTI pt masinuta. :040:
Esti IDIOT?Atunci citeaza ultimul mesaj postat!

Offline CRISTI

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Sighisoara
  • Mesaje postate: 1017
  • Karma: +1/-0
  • it's not just about the horsepower..
Re: Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #2 : Februarie 16, 2009, 04:46:43 p.m. »
O noutate..un website dedicat vanzarii masinii: www.fabiars.ro  ;)
Audi A4 2006
Octavia II 2008

Offline CRISTI

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Sighisoara
  • Mesaje postate: 1017
  • Karma: +1/-0
  • it's not just about the horsepower..
Fabia RS - ultimul mohican din tara cauta un nou proprietar
« Răspuns #1 : Ianuarie 30, 2009, 07:51:09 p.m. »
Asa cum scriam si in topicul dedicat masinii mele, datorita schimbarilor survenite in viata mea sunt nevoit sa vand masina . E dureros, pentru ca am trait alaturi de ea unele din cele mai frumoase momente pe care le poti petrece la volanul unei masini. Am tinut si tin la ea asa cum cred ca si Atreides mai tine, chiar si dupa atata timp. Se pare ca trebuie sa zic si eu ca "viata merge inainte", chiar daca nu se poate sa fie totul roz. Sunt fericit din alte motive si acest lucru probabil o sa mai aline din durere.
Preiau acum in mare parte anuntul de vanzare al masinii postat de Atreides inainte de a avea eu masina (sper sa nu se supere). Precizez inainte de toate ca masina are in momentul de fata 63.000 km (mai are rost sa zic ca sunt foarte reali?) si toate reviziile facute la reprezentanta Skoda din Brasov(Delcar) la timpul lor. Toate interventiile asupra masinii pot fi gasite in topicul dedicat acesteia de la adresa:     http://www.skoda-club.ro/index.php?topic=431.0
Pretul este negociabil si pleaca de la 13.000 euro
Daca doreste cineva poze suplimentare sau alte informatii legate de masina il rog sa le ceara.
    Fabia RS / diesel / 1.9 TDI / 130 CP (soft Dimsport  165 CP) / transmisie manuala - 6 trepte / 5 usi
 OPTIONALE ALESE
 Culoare Galben Sprint   
 Roata de rezerva din aliaj usor
 Filtru de aer Fresh (cu carbune activ)
 Cotiera centrala pentru bancheta spate
 Tempomat (pilot automat)
 Instalatie de spalare a farurilor
 Alarma auto
 Airbag-uri laterale fata   
 ESP
 Geamuri electrice spate 
 Faruri cu descarcare in Xenon
 Reglaj pe inaltime scaune fata
 Scaune fata incalzite, cu reglaj termic separat
 Oglinzi exterioare electrice si incalzite
 Sertar in consola centrala
 
 STANDARD DE DOTARE

 Jenti de aliaj 6,5J x 16"   
 002 Vopsea metalizata   
 003 Bari vopsite in culoarea caroseriei, cu banda protectoare   
 004 Faruri optice cu geam clar   
 005 Manere interioare usi cromate   
 006 Buton frana de mana cromat   
 007 Semnalizatoare laterale fumurii   
 008 Oglinzi exterioare vopsite in culoarea caroseriei   
 009 Manere usi vopsite in culoarea caroseriei   
 010 Covorase in culoarea tapiteriei cu emblema RS   
 011 Airbag sofer si pasager   
 012 ABS, ASR, MSR   
 013 Inchidere centralizata cu SAFE - System si telecomanda   
 014 Proiectoare de ceata   
 015 Imobilizator electronic   
 016 Bandouri laterale de protectie negre   
 017 Intrerupere carburant in caz de accidente   
 018 Volan reglabil pe inaltime si adancime   
 019 Centuri de siguranta fata in trei puncte pretensionate si reglabile in inaltime   
 020 Trei centuri de siguranta spate cu sistem de prindere in trei puncte   
 021 Tetiere fata reglabile pe inaltime si inclinare   
 022 A treia lampa de stop   
 023 Stopuri de ceata   
 024 Servofrana   
 025 Lumini de avertizare in capitonajul usilor fata   
 026 Stergatoare de parbriz cu temporizator in 4 trepte   
 027 Scaun sofer cu reglare pe inaltime   
 028 Computer de bord (ceas, temperatura exteroara, consum mediu si instantaneu, drum parcurs, timp parcurs, viteza medie, autonomie)   
 029 Claxon cu doua tonalitati   
 030 Stergator luneta   
 031 Banchete spate rabatabila 1/3:2/3   
 032 Iluminare habitaclu cu contacte pe fiecare usa   
 033 Compartiment depozitare sub scaun pasager fata   
 034 Buzunare in capitonajul usilor   
 035 Luneta incalzita   
 036 Turometru cu ceas digital   
 037 Numar de sasiu la vedere   
 038 Servodirectie   
 040 Semnal sonor pentru faruri aprinse   
 041 Reglaj electric al farurilor din interior de la sofer   
 042 Suport pentru bilet de parcare pe geamul fata   
 043 Aparatoare noroi spate   
 044 Torpedou iluminat cu inchidere si doua suporturi pentru bauturi   
 045 Temporizatoare de stingere a luminii din habitaclu   
 046 Doua lumini fata pentru citit   
 047 Geamuri fumurii cu protectie termica   
 048 Aer conditionat   
 049 Pregatire radio cu 8 difuzoare (4 in fata si 4 in spate)   
 050 Geamuri electrice fata   
 051 Banda parasolar gri   
 052 Cheie tip briceag cu telecomanda pentru inchidere centralizata   
 053 Scrumiera fata cu iluminare   
 054 Bricheta cu iluminare si priza de 12V   
 055 Parasolar cu oglinda Make Up   
 056 Filtru de praf/polen   
 057 Manere plafon si agatatoare haine spate   
 058 Reglarea intensitatii luminii de bord   
 059 Discuri de frana ventilatie - fata   
 060 Volan sport, in trei spite, acoperit cu piele neagra perforata   
 061 Pedalier sport   
 062 Manerele schimbatorului de viteze si al franei de mana imbracate in piele neagra cu perforatii   
 063 Scaune sport cu tapiterie de culoare neagra si argintie Cross-Tuck   
 064 Usi capitonate cu tapiterie de culoare neagra   
 065 Jante din aliaj usor   
 066 Spoiler fata cu design sport   
 067 Eleron spate   
 068 Teava de esapament cu design sport   
 069 Compartiment portbagaj iluminat si cu captuseala textile
 
IMBUNATATIRI:
Discuri frana fata BREMBO MAX
Placute frana Ferodo Ds Performance
Lichid frana Castrol SRF Racing
Bucse bascula posterioare de Seat Ibiza Cupra
SEAT Ibiza PD160 Intake Pipe (admisie de aer)
Cauciucuri de vara noi Continental  Sport Contact 2  205/45/16’’
Roti de iarna cu cauciucuri Fulda – 185/55/15’’
Subwoofer activ  [font=&quot]Blaupunkt THb[/font][font=&quot] 210A[/font]
Ornamente stopuri
Pleoape faruri
Ornamente bord   
Audi A4 2006
Octavia II 2008

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 20, 2026, 06:30:58 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]


deschidere portbagaj din cheie de Kel_Sceptic
[Iunie 13, 2026, 09:24:26 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 [26] 27 28
29 30