Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX  (Citit de 96687 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sarbocul

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Mesaje postate: 613
  • Karma: +0/-0
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #85 : Noiembrie 22, 2009, 10:12:03 a.m. »
ma poate ajuta cine cu manual Oct 2 , 1,9 tdi
 
am incercat sa down dar se pare ca nu mai este posibil
Skoda Fabia 1 , Elite
Skoda O 2 face-lift , 1,9 TDI

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Beius
  • Mesaje postate: 16360
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #84 : Octombrie 01, 2009, 10:38:42 p.m. »
Vorbeste cu FLORIN pt o diagnoza, sunteti din acelasi oras. In mod cert ai OBDII si se paote scana modulul Engine  ;)
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline dinca

  • Doar inscris
  • Joined: Iul 2009
  • Locaţia: PLOIESTI
  • Mesaje postate: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: OCTAVIA 2 1,9TDI
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #83 : Octombrie 01, 2009, 09:49:57 a.m. »
are cineva manual service pentru skoda felicia 1.9 D in romana , engleza sau franceza masina nu porneste de loc .

Offline dinca

  • Doar inscris
  • Joined: Iul 2009
  • Locaţia: PLOIESTI
  • Mesaje postate: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: OCTAVIA 2 1,9TDI
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #82 : Septembrie 18, 2009, 08:39:33 a.m. »
multumesc raman dator


Post Merge: Septembrie 17, 2009, 10:47:02 p.m.
pentru harlequin

imi cer eu scuze in numele lui st3ff
pentru ca a fost promt si m-a ajuta





 

Post Merge: Septembrie 18, 2009, 04:34:52 a.m.
masina pe care o am de noua Octavia 2 1.9 TDI BXE 26000 km la bord are an si jumatate are o problema care se manifesta cam asa:
1) scoate fum (intreadevar depinde si de motorina - pun de la Petrom- cand am pus de la mol a fost mai rau) la acelerarii rapide - testul de la itp accelerare intr-un minut la maxim - masina calda 90C
2) dupa aprox 10 km parcursi motor cald conform indicatorului de apa de la bord 90C la relanti are o tendinta de oprire de circa 1 secunda fara sa se vada pe turometru .Tendinta de oprire este aproape neregulata se manifesta cam la 5secunde -10 s -7 s - 5s - 15s

aceste lucru l-am observat imediat dupa schimbarea uleiului de rodaj (cel pus de fabrica) schimbat la 12000km. Al doilea schimb s-a facut la 21000 km cu acelasi tip de ulei castrol 505.01 pus de service skoda ploiesti varsat nu la bidon :-/

am respectat mersul si schimbarea vitezelor cum este cel indicat de carte fara viteze mari max 110km/h pentru cateva minute la depasiri. Mersul normal 70 -90 km/h in treapta 4-5 consum mediu de aprox 4,1 litri . Consumul variza intre 3,8 si  6 litri conform maxi dot - vorbesc in mers nu la pornire sau in urmatorii 2 km cand maxidot arata si 12 litri.

cei de la ITP (am solicita ITP SKODa Ploiesti mai devreme ) mi-au spus ca merg cu ea subturat si sa merg cu ea mai sportiv pentru a se elimina cenusa depusa pe sistemul de evacuare . Zis si facut 2500 km in afara orasului - motorina de la petrom V mers in  regim de 2500-3000 de ture treapta 3-4 . Mie mi se pare cam ciudat pentru ca in carte spune cu totul altceva. Nu imi place sa o alerg o folosec doar la sfarsitul saptamanii atat in oras cat si afara

simtomele sunt aceleasi

un sfat?

Post Merge: Septembrie 18, 2009, 09:56:55 a.m.
pentru cei care au nevoie este in rusa manual reparatii Octavia
http://rapidshare.de/files/48368182/sk_oct_cd.rar.html
« Ultima Modificare: Septembrie 18, 2009, 09:56:55 a.m. de dinca »

Offline Harlequin

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Iul 2008
  • Locaţia: BUCURESTI
  • Mesaje postate: 1460
  • Karma: +7/-0
  • Auto: SKODA Tour
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #81 : Septembrie 17, 2009, 03:22:00 p.m. »
Vezi ca te cearta moderatorii ca pui adrese de web din Romania  :D

Offline St3ff

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Sep 2009
  • Locaţia: Bucuresti (Pantelimon)
  • Mesaje postate: 1732
  • Karma: +4/-0
  • Auto: O2 1.9 TDI BXE
Niciodata sa nu circuli cu o viteza mai mare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Offline dinca

  • Doar inscris
  • Joined: Iul 2009
  • Locaţia: PLOIESTI
  • Mesaje postate: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: OCTAVIA 2 1,9TDI
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #79 : Septembrie 17, 2009, 02:57:57 p.m. »
este ok .eu am ceva dar este in rusa si este foarte greu de tradus

Offline St3ff

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Sep 2009
  • Locaţia: Bucuresti (Pantelimon)
  • Mesaje postate: 1732
  • Karma: +4/-0
  • Auto: O2 1.9 TDI BXE
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #78 : Septembrie 17, 2009, 02:53:40 p.m. »
Am in franceza daca vrei.

Nu prea sunt la liber aceste manuale.
Niciodata sa nu circuli cu o viteza mai mare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Offline dinca

  • Doar inscris
  • Joined: Iul 2009
  • Locaţia: PLOIESTI
  • Mesaje postate: 9
  • Karma: +0/-0
  • Auto: OCTAVIA 2 1,9TDI
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #77 : Septembrie 17, 2009, 02:51:29 p.m. »
de unde pot lua un manual service de reparatii pentru Octavia 2 1.9 td1

Offline lizz4mox

  • Doar inscris
  • Joined: Sep 2009
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia Tour 1.9 TDI
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #76 : Septembrie 12, 2009, 01:02:09 p.m. »
As dori si eu sa imi dati un link cu manualul de intretinere si reparatii de la Skoda Octavia Tour 1.9 TDI. Sau pe mail .. lizz_dd@yahoo.com . in romana daca se poate  :D , daca nu merge si engleza .
 multumesc anticipat.

Offline xxleeus

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Iun 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 306
  • Karma: +0/-0
    • Cameraman nunti botezuri
  • Auto: 1.8TSI-DSG
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #75 : Iunie 14, 2009, 04:35:41 p.m. »
as dori un manual de utilizare pentru skoda octavia 2 in lb romana dc se poate.mersiiiiiiii
Nu are decat ~ 140MB...cum crezi ca il poti lua?
Mai usor ar fi pt. petrze...daca nu l-a luat pana acum.  :046:
Superb 1.8TSI + DSG    Diagnoza VCDS
Filmari evenimente.

Offline IULIAN

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Iul 2007
  • Locaţia: BUCURESTI
  • Mesaje postate: 1150
  • Karma: +2/-2
  • B-791-RLY
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #74 : Iunie 13, 2009, 11:00:02 p.m. »
inainte de a deschide un nou topic cu acelasi subiect deja existent, foloseste functia SEARCH!
Skoda Octavia II 1.9 TDI, gri antracit - din iulie 2010

Offline jurjadrianmihai

  • Doar inscris
  • Joined: Iun 2009
  • Locaţia: BRAD
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Auto: SKODA OCTAVIA 2 DIES
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #73 : Iunie 13, 2009, 10:28:47 p.m. »
as dori un manual de utilizare pentru skoda octavia 2 in lb romana dc se poate.mersiiiiiiii

Offline petzre

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #72 : Mai 28, 2009, 11:06:28 p.m. »
Salutare skodisti!

Ma puteti ajuta cu un manual tehnica pentru Octavia 2...altul decat cel in limba franceza?

PS: Cei care au nevoie de el in francez ii pot ajuta cu cea mai mare placere!

Offline liv_sibiu

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Dec 2007
  • Locaţia: Sibiu
  • Mesaje postate: 3014
  • Karma: +14/-3
  • Auto: 1,9 TDI PD , 77 kW ,
Re: Manual Octavia 2 complet + xtra stuff - de la 72THX
« Răspuns #71 : Martie 04, 2009, 07:20:29 p.m. »
cauta-ma pe mess sau PM .
« Ultima Modificare: Martie 05, 2009, 12:06:34 a.m. de Master 4X4 »
Skoda Octavia II Trend , 1,9 TDI / BXE -105 CP/250 Nm , CV manuala , PDG , tempomat , s.a.

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 20, 2026, 06:30:58 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]


deschidere portbagaj din cheie de Kel_Sceptic
[Iunie 13, 2026, 09:24:26 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 [24] 25 26 27 28
29 30