Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---  (Citit de 19490 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Razor

  • Doar inscris
  • Joined: Ian 2013
  • Locaţia: Nehoiu
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Skoda Superb 1
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #18 : Ianuarie 25, 2013, 09:08:03 p.m. »
salutare aceeasi problema am si eu la superb 1 din 2004,stiu că ultima postare este de cativa ani dar totusi ma poate ajuta cineva cu o informatie despre acel led din oglinda,m ar interesa unde il gasesc.Multumesc aniticpat :087:
« Ultima Modificare: Ianuarie 25, 2013, 09:12:11 p.m. de M i c u t z u »

Offline C R I S T I

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 247
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2,5 TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #17 : Aprilie 19, 2009, 08:40:43 p.m. »
Merci!  :032:
Skoda Superb 2,5 TDI - grila&pleoape Matting Tuning, eleron&ornamente Milotec, SMD light tuning.

Offline MRP

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: bucuresti
  • Mesaje postate: 1815
  • Karma: +14/-2
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #16 : Aprilie 11, 2009, 08:36:10 p.m. »
Am facut o treaba extraordinara cu TIB(Tibi)!!!
Am primit oglinda si am schimbat ledul defect... merge perfect acum!!!

Multumesc frumos inca-o data Tibi!!! :)

Acum, e pacat sa nu incerc sa repar/schimb acel led defect.
Am nevoie de un electrician priceput sa schimbe un led de pe placa aia... imi puteti recomanda pe cineva???

Multumesc anticipat!



P.S. am facut cateva poze la obiect

da-mi un PM ca te ajut eu!

Offline C R I S T I

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 247
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2,5 TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #15 : Aprilie 11, 2009, 08:19:41 p.m. »
Astept o recomandare, nu vreau sa ma duc la unu de pe strada...
Skoda Superb 2,5 TDI - grila&pleoape Matting Tuning, eleron&ornamente Milotec, SMD light tuning.

Offline D.I.I.

  • Expert
  • ***
  • Joined: Ian 2008
  • Locaţia: BraZil
  • Mesaje postate: 469
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 1.9PDI (140)
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #14 : Aprilie 11, 2009, 06:28:45 p.m. »
Incearca mai degraba la un electronist(depanator, Radio-TV).
El iti poate spune si ce tipuri de LED-uri ai pe placa
O2 Elegance - Tuning by Autostyl & Milotec, Zexstar LedTuning, DimSport, OZ Racing, 2DIN DVD/GPS/Mp3

Offline C R I S T I

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 247
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2,5 TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #13 : Aprilie 11, 2009, 05:27:05 p.m. »
Am facut o treaba extraordinara cu TIB(Tibi)!!!
Am primit oglinda si am schimbat ledul defect... merge perfect acum!!!

Multumesc frumos inca-o data Tibi!!! :)

Acum, e pacat sa nu incerc sa repar/schimb acel led defect.
Am nevoie de un electrician priceput sa schimbe un led de pe placa aia... imi puteti recomanda pe cineva???

Multumesc anticipat!



P.S. am facut cateva poze la obiect
Skoda Superb 2,5 TDI - grila&pleoape Matting Tuning, eleron&ornamente Milotec, SMD light tuning.

Offline RRS

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Iun 2008
  • Locaţia: CJ
  • Mesaje postate: 2935
  • Karma: +29/-43
  • Fotograf Youtubar
  • Auto: Karoq TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #12 : Aprilie 07, 2009, 08:50:15 a.m. »
Oameni buni, sa tinem legatura, ca io cred ca ma paste f. curand un drum de bucuresti... maine-poimaine...
intru rar pe forum, rog MP pentru contact

Offline C R I S T I

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 247
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2,5 TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #11 : Aprilie 06, 2009, 09:50:32 p.m. »
am oglinzile complecte pentru ca am dezmembrat un superb daca vrei ledurile le desfac dar problema e cum sa ti-le trimit?

Lasa-mi te rog un MP cu nr tau de tel si stabilim concret.

Multumesc!



Sorin83 --- incerc maine in functie de timpul liber sa desfac acolo si sa fac poza. Merci!
P.S. da-i redbull la comanda ta cu becuri SMD sa ajunga mai repede ca sa schimb si eu pozitiile alea odioase :)


EDIT:  am vb cu Tibi de la Cluj si maine vede exact cum sta treaba, e posibil sa rezolv problema  :082:
« Ultima Modificare: Aprilie 06, 2009, 10:21:11 p.m. de isostarparty »
Skoda Superb 2,5 TDI - grila&pleoape Matting Tuning, eleron&ornamente Milotec, SMD light tuning.

Offline TIB

  • Doar inscris
  • Joined: Apr 2009
  • Locaţia: CLUJ-NAPOCA
  • Mesaje postate: 15
  • Karma: +0/-0
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #10 : Aprilie 06, 2009, 09:34:30 p.m. »
am oglinzile complecte pentru ca am dezmembrat un superb daca vrei ledurile le desfac dar problema e cum sa ti-le trimit?
SKODA OCTAVIA 1 ELEGANCE 1.8 20V TURBO 4X4 BERLINA

Offline Sorin83

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Dec 2007
  • Locaţia: bucuresti, militari
  • Mesaje postate: 1339
  • Karma: +2/-0
  • Auto: O2 2.0 TDI BMN
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #9 : Aprilie 06, 2009, 09:01:16 p.m. »
Nu stiu sigur daca s-ar potrivi dar as putea sa-ti aduc eu o placa de-aia. M-ar ajuta o poza cu placa desfacuta.

Asa ar arata cea de care vorbesc eu:
Caracteristicile acestor păsări sunt culoarea cenușie și cântecul lor prin care masculul marchează teritoriul și care se poate asemăna cu denumirea dată păsării. Coada este lungă și pestriță.

Offline D.I.I.

  • Expert
  • ***
  • Joined: Ian 2008
  • Locaţia: BraZil
  • Mesaje postate: 469
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 1.9PDI (140)
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #8 : Aprilie 06, 2009, 08:35:41 p.m. »
chiar nu stiam de existenta acelor leduri oricum sunt mijto dar cam costisitor  :(
dar nu poti sa il schimbi tu???  :D

Se vad superb seara cand deschizi masina, lumineaza in jurul masinii, te ajuta foarte mult in spatii intunecate.

Din pacate nu pot sa le schimb eu, nu ma pricep si nici nu vreau sa ma bag sa stric ceva pe acolo... :)

Vad ca esti din Bucuresti. De ce nu vb cu cei de la Zexstar(cauta cu google si dai de ei). Ei lucreaza cu LED-uri si nu cred ca ar fi o problema sa ti le schimbe, poate cu unele mai puternice.
O2 Elegance - Tuning by Autostyl & Milotec, Zexstar LedTuning, DimSport, OZ Racing, 2DIN DVD/GPS/Mp3

Offline ThunderBlue

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Sep 2008
  • Mesaje postate: 3246
  • Karma: +0/-0
  • Auto: skoda octavia 2
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #7 : Aprilie 06, 2009, 08:26:36 p.m. »
Scuze de off.
Pe O2 ar putea fi montata oare?

Offline tny

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2008
  • Locaţia: constanta
  • Mesaje postate: 345
  • Karma: +0/-0
  • .......
  • Auto: simply clever
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #6 : Aprilie 06, 2009, 07:53:17 p.m. »
Am eu dar sunt din Cluj.

Ai produsul acesta de vanzare sau un electrician bun?
ai lecurile alea??? si la ce pret?? :D
skoda superb 1.9 TDI 172cp 2005 tuned by Jeff

Offline C R I S T I

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 247
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2,5 TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #5 : Aprilie 06, 2009, 07:50:42 p.m. »
chiar nu stiam de existenta acelor leduri oricum sunt mijto dar cam costisitor  :(
dar nu poti sa il schimbi tu???  :D

Se vad superb seara cand deschizi masina, lumineaza in jurul masinii, te ajuta foarte mult in spatii intunecate.

Din pacate nu pot sa le schimb eu, nu ma pricep si nici nu vreau sa ma bag sa stric ceva pe acolo... :)
Skoda Superb 2,5 TDI - grila&pleoape Matting Tuning, eleron&ornamente Milotec, SMD light tuning.

Offline C R I S T I

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mar 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 247
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2,5 TDI
Re: sfat, ajutor, recomandare --- bec/led oglinda ars ---
« Răspuns #4 : Aprilie 06, 2009, 07:48:06 p.m. »
Am eu dar sunt din Cluj.

Ai produsul acesta de vanzare sau un electrician bun?
Skoda Superb 2,5 TDI - grila&pleoape Matting Tuning, eleron&ornamente Milotec, SMD light tuning.

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 20, 2026, 06:30:58 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]


deschidere portbagaj din cheie de Kel_Sceptic
[Iunie 13, 2026, 09:24:26 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 [24] 25 26 27 28
29 30