Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Service Porsche Aviatiei  (Citit de 10380 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline judge

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2011
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1180
  • Karma: +3/-0
  • Auto: Utilaje agricole
Re: Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #7 : Septembrie 30, 2011, 12:20:48 p.m. »
Nu prea am unde sa scriu asa ca o trec aici. O2-ul a trecut revizia.

Operatiuni:

(1) ulei motor Motul 300V Power;

(2) discuri frana fata-spate EBC Turbo Groove;

(3) placute frana fata-spate EBC Red Stuff;

(4) furtunuri de frana Goodridge;

(5) lichid de frana Motul RBF 660;

(6) ventilator mic de clima (lipseau cateva grame din pale si ventilatorul dadea vibratii intre 900 si 1200 RPM);

(7) un brat fata;

(8) lamela stergator spate;

(9) filtre (ulei, aer, polen si motorina);

(10) a fost curatata aeroterma;

(11) a fost remediat stropitorul de luneta (a crapat furtunul undeva prin bord, ceea ce a presupus demontarea completa a bordului).

Voi reveni cu impresii despre ulei si frane, insa oricum impresia initiala e cert pozitiva.

Offline papetz

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Apr 2009
  • Locaţia: BUCURESTI
  • Mesaje postate: 482
  • Karma: +0/-0
    • ... and i'm a carrier!
  • Auto: 1.9 tdi 105 cp
Re: Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #6 : Mai 21, 2010, 10:09:44 a.m. »
am sunat acum si mi s-a spus ca pot veni oricand pentru o constatare.  nu vreau sa-l fac pe casco pentru ca e clar un defect al parbrizului sau o lipitura de mantuiala.

Post Merge: Mai 21, 2010, 03:00:28 p.m.
am fost azi la pba. se vede foarte putin locul unde a fost lovit parbrizul dar se vede. este o lovitura absolut imposibila, undeva pe lipitura, in spatele stergatorului. e cu siguranta o mana criminala ca o piatra nu avea cum sa ajunga acolo. asta e. inca un casco.
« Ultima Modificare: Mai 21, 2010, 03:00:28 p.m. de papetz »
Nestle Boycott

Offline F L O R I N

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Ploiesti
  • Mesaje postate: 3747
  • Karma: +6/-0
  • Octavia 2 , 2.0 TDI 140CP cu DSG
Re: Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #5 : Mai 21, 2010, 02:12:45 a.m. »
Stai relax,mergi la casco si il schimbi.Daca nu mai ai casco atunci mergi la service sa iti constate,poate,un defect de fabricatie,care este chiar posibil sa fi cauzat aceasta fisura.  ;)


Silviu,eu am stat cu masina la Brady 2 luni si ceva pana mi a venit piesa.Asa ca nu este singurul service cu probleme. ;)
« Ultima Modificare: Mai 21, 2010, 02:14:25 a.m. de F L O R I N »

Offline papetz

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Apr 2009
  • Locaţia: BUCURESTI
  • Mesaje postate: 482
  • Karma: +0/-0
    • ... and i'm a carrier!
  • Auto: 1.9 tdi 105 cp
Re: Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #4 : Mai 21, 2010, 01:16:12 a.m. »
zic aici daca tot am gasit deschis.

azi am parcat si dupa 50-60 de minute m-am intors la masina si am gasit parbrizul crapat. nu se vede absolut nici o urma de lovitura. crapatura pleaca de la lipitura, in dreptul volanului si urca vreo 30 de cm. masina a fost parcata la soare si parbrizul era super fierbinte.

problema e ca era nou nout, schimbat pe casco la pba acum o maxim doua luni. exista o garantie pentru lucrarile executate la ei? exista vreo procedura de inlocuire a parbrizului care ar fi putut fi nerespectata si care ar putea duce la asa ceva?

asta ca sa stiu daca sa ma duc cu gura mare sau cu cuşma-n mana.
Nestle Boycott

Offline aronbv

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Ian 2009
  • Locaţia: Brasov, Romania
  • Mesaje postate: 1134
  • Karma: +0/-0
  • Simply clever... BV-90-CTI
    • Traduceri-Forditasok-Translations
  • Auto: Octavia 2 1.6MPI BSE
Re: Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #3 : Iulie 04, 2009, 03:20:09 p.m. »
Eh, Porsche Aviaţiei mi-au ţinut contractul de cesiune pentru Delfin o lună de zile. După 2 săptămâni am sunat să mă interesez, şi domnul de acolo s-a trezit brusc că le are acolo de 2 săptămâni. După care a mai durat 2 săptămâni analiza şi nu vreau să ştiu cât dura dacă nu sunam zilnic.
Eat shit. A billion flies can't be wrong!

Offline RRS

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Iun 2008
  • Locaţia: CJ
  • Mesaje postate: 2935
  • Karma: +29/-43
  • Fotograf Youtubar
  • Auto: Karoq TDI
Re: Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #2 : Iulie 04, 2009, 10:23:21 a.m. »
OPC! ANPC!
intru rar pe forum, rog MP pentru contact

Offline matei_silviu

  • Doar inscris
  • Joined: Iun 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Auto: OctaviaII 105CP TDI
Service Porsche Aviatiei
« Răspuns #1 : Iulie 02, 2009, 10:10:32 a.m. »
Salut,

Sunt foarte dezamagit de service-ul porsche. Imi tine masina de mai mult de o luna (2 saptamani pana au programat-o si mai mult de 2 saptamani de cand repara la ea). Si inca nu e terminata (cica nu au venit piesele de la vopsit, probabil le vopsesc la San Francisco).

Am avut un accident usor soldat cu belit aripa si contra aripa stanga fata si bara. Pentru trei patru piese de schimbat si vopsit mai mult de doua saptamani? :-w + 2 sapt. pana la programare?? se cam alinta baietii.

 :047: Nu recomand nimanui sa se duca acolo. Dupa cele cateva experiente (si in alte randuri) cu cei de la porsche service, m-au convins sa nu mai trec in veci pe acolo.
« Ultima Modificare: Iulie 02, 2009, 11:49:48 p.m. de Master 4X4 »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 20, 2026, 06:30:58 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]


deschidere portbagaj din cheie de Kel_Sceptic
[Iunie 13, 2026, 09:24:26 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 [24] 25 26 27 28
29 30