Citind pe un alt forum ca la un domn , la o octavia 2 2008 luata de noua motor 1,9 TDI la 32000 de km s-a dus motorul, ma pune si pe mine pe ganduri referitor la calitatea acestor motoare. Unde sunt de fapt fabricate aceste motoare? Sunt motoare aduse de la uzinele VW sau sunt fabricate separata doar pentru aceasta marca?