Buna seara ,
In urma cu cateva ore urmam sa merg la servici si ce sa vezi ,bag cheia in contact astept sa se stinga becurile din bord si cand sa pornesc , nimic. Dadea semne ca incearca sa porneasca dar nimic , dupa cateva chei la automat simt miros de benzina. Ies repede din masina si observ o pata mare de benzina sub ea. Masina are 28000 km si numai ce a iesit din garantie , adica acum vreo 2 saptamani cand am schimbat toate filtrele si in mare parte cam tot. Dupa mai multe cautari pe net am gasit pe youtube urmatorul video si dupa cate am vazut cred ca si eu am aceeasi problema.Benzina am folosit aproape tot timpul de la omv(nu stiu cat de relevant este dar am zis sa mentionez si asta).
Octavia 1.4 TSI Fuel Leak Stie careva din ce cauza se putea intampla asa ceva?. Imi cer scuze daca nu m-am exprimat corect sau daca nu am postat unde nu trebuie si sa nu uit , se poate ca asigurarea Casco sa acopere ceva din cheltuielile de reparatie sau platesc eu integral. Poate careva ati mai patit asa ceva sau stiti despre problema asta, as fii bucuros daca mi-ati oferii ceva sfaturi.
Numai bine!