Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Scurgere benzina si problema pornire 1.4 TSI.  (Citit de 6316 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline geocos

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Feb 2010
  • Locaţia: Ploiesti
  • Mesaje postate: 311
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia2 1.4TSI
Re: Scurgere benzina si problema pornire 1.4 TSI.
« Răspuns #3 : Iulie 11, 2012, 07:54:29 a.m. »
diferenta este ca la tine motorul nu a pornit iar in videoclip motorul merge
vezi ca s-a declipsat intrarea in filtru dinspre rezervor
sigur nu au clipsat pana la capat in service dar poti sa o faci tu
bafta !!!
 

Offline SKosmin

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Aug 2010
  • Locaţia: Bucharest
  • Mesaje postate: 164
  • Karma: +0/-0
  • 1.4 TSiii
  • Auto: Sk Octavia
Re: Scurgere benzina si problema pornire 1.4 TSI.
« Răspuns #2 : Iulie 11, 2012, 07:40:38 a.m. »
Pe platforma si dusa unde ti-au schimbat filtrul de benzina. Acolo ceri reparatia gratis deoarece nu au montat corect filtrul sau nu e un filtru de calitate.
Ori te bagi singur sub masina si clipsezi filtrul la locul lui.
La a mea voi schimba dupa 60k km poate chiar spre 90k km, e mai de incredere asta din fabrica!!
Sk Octavia Capucino 1.4 TSiii

Offline paul2407

  • Doar inscris
  • Joined: Iun 2010
  • Locaţia: Brad, Jud.Hunedoara
  • Mesaje postate: 2
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia II 1.4 TSI
Scurgere benzina si problema pornire 1.4 TSI.
« Răspuns #1 : Iulie 11, 2012, 12:38:48 a.m. »
Buna seara ,
In urma cu cateva ore urmam sa merg la servici si ce sa vezi ,bag cheia in contact astept sa se stinga becurile din bord si cand sa pornesc , nimic. Dadea semne ca incearca sa porneasca dar nimic , dupa cateva chei la automat simt miros de benzina. Ies repede din masina si observ o pata mare de benzina sub ea. Masina are 28000 km si numai ce a iesit din garantie , adica acum vreo 2 saptamani cand am schimbat toate filtrele si in mare parte cam tot. Dupa mai multe cautari pe net am gasit pe youtube urmatorul video si dupa cate am vazut cred ca si eu am aceeasi problema.Benzina am folosit aproape tot timpul de la omv(nu stiu cat de relevant este dar am zis sa mentionez si asta).  Octavia 1.4 TSI Fuel Leak
Stie careva din ce cauza se putea intampla asa ceva?. Imi cer scuze daca nu m-am exprimat corect sau daca nu am postat unde nu trebuie si sa nu uit , se poate ca asigurarea Casco sa acopere ceva din cheltuielile de reparatie sau platesc eu integral. Poate careva ati mai patit asa ceva sau stiti despre problema asta, as fii bucuros daca mi-ati oferii ceva sfaturi.

Numai bine!
« Ultima Modificare: Iulie 11, 2012, 01:14:27 a.m. de paul2407 »

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Azi la 09:12:57 p.m.]


Cine suntem si ce putem face pt a va ajuta? de vquzby
[Azi la 10:41:53 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 [26] 27 28
29 30