Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)  (Citit de 27273 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline iskandere

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2010
  • Locaţia: IASI
  • Mesaje postate: 165
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Skoda Octavia 1.4TSI
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #33 : August 30, 2010, 08:30:41 p.m. »
Cand colo ce vad,in interior,anvelopele erau unse cu  o solutie maleabila din cauciuc,ceva anti pana,dupa cum zicea cel de la vulcanizare.

m-ar interesa si o solutie maleabila din cauciuc anti accident !  ;;)
oricum, data viitoare cand dau peste un passat cc ...clar fac schimb de anvelope !
Eu unul sunt patit, am prins o oferta de senzatie : un CUI si DOUA anvelope capsate.
"Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid.."

Offline F L O R I N

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Ploiesti
  • Mesaje postate: 3747
  • Karma: +6/-0
  • Octavia 2 , 2.0 TDI 140CP cu DSG
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #32 : August 30, 2010, 08:26:08 p.m. »
Mda,ar fi o idee !  :))

Offline LNT

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Aug 2009
  • Mesaje postate: 1311
  • Karma: +0/-0
  • Mester Strica-Tot
    • SayIT.ro
  • Auto: O2 FL 1.6 TDI Drive
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #31 : August 30, 2010, 08:23:55 p.m. »
Eu zic să cumperi doar roțile de la ei.  :))
In the zone where normal things don't happen...very often.

Offline F L O R I N

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mar 2007
  • Locaţia: Ploiesti
  • Mesaje postate: 3747
  • Karma: +6/-0
  • Octavia 2 , 2.0 TDI 140CP cu DSG
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #30 : August 30, 2010, 08:19:48 p.m. »
Am observat azi la vulcanizare o chestie foarte interesanta.Era un baietas cu un Passat CC,care,dupa 100k km isi schimba anvelopele originale,unele Continental. Masina mea fiind langa a lui ma uitam la aia cum ii dau jos anvelopele. Cand colo ce vad,in interior,anvelopele erau unse cu  o solutie maleabila din cauciuc,ceva anti pana,dupa cum zicea cel de la vulcanizare.
La skode de ce mama naibii nu da cu d aia ca sa nu mai facem pana,pt ca,la un mic cui solutia aia rezolva problema fara ca tu sa ti dai seama ca ai luat ceva in roata.  ;)
Next car,Passat CC..... :))

Offline iskandere

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Mai 2010
  • Locaţia: IASI
  • Mesaje postate: 165
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Skoda Octavia 1.4TSI
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #29 : August 30, 2010, 08:13:16 p.m. »
foarte frumoase !!
 
fara pana si fara alte probleme !!!! :082:
"Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid.."

Offline RazvanDuta

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Ian 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 851
  • Karma: +0/-0
  • Auto: 2.5TDI 140kW
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #28 : August 30, 2010, 08:06:05 p.m. »
Nice car, nice wheels  :082:

Offline Giovanni_23

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Apr 2008
  • Locaţia: NT
  • Mesaje postate: 382
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 2 1.9 TDI
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #27 : August 08, 2010, 11:13:13 p.m. »
 matador elite  195 65 r15
Skoda Octavia 2 1.9 TDI *Elegance* °2007°

Offline aby129

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Aug 2008
  • Locaţia: Dorohoi
  • Mesaje postate: 664
  • Karma: +3/-0
  • Love my car!
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #26 : August 08, 2010, 03:13:45 p.m. »
Bridgestone Turanza 205/55/16.La ambele.
O2 1.9 TDI(2009)

Offline al bundy

  • Expert
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 984
  • Karma: +1/-0
  • Auto: O2 FL 2.0 TDI 140 AG
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #25 : August 08, 2010, 10:41:02 a.m. »
Continental Sport Contact 2, 205/55 r16 jante Crateris.
Interfata de diagnoza ORIGINALA, intotdeauna ultima versiune , upgrade-uri (tempomat, diferiti senzori) si reparatii instalatii electrice.

Offline musescu

  • Junior
  • *
  • Joined: Iun 2010
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 24
  • Karma: +0/-0
  • Auto: O2 1,6 TDI CR
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #24 : August 08, 2010, 12:15:34 a.m. »
Bridgestone Potenza RE050A 225/45 R17 91 W
 
Dar nu le-am testat inca  :-w  (masina e inca la dealer). De luni o sa acumulez impresii si vi le impartasesc !
 
 

   Post Merge: August 08, 2010, 12:39:42 a.m. 
 

   
Michelin 205/45 R17

205 sau 225 la jantele Pallas la de 17'' ?
« Ultima Modificare: August 10, 2010, 08:44:11 a.m. de musescu »
O2 1.6 TDI CR - Black Magic | Business

Offline FDR

  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Mai 2009
  • Locaţia: Blaj, Alba
  • Mesaje postate: 959
  • Karma: +0/-0
  • Auto: O2 Facelift, 1.6MPI
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #23 : Iulie 07, 2010, 12:17:00 a.m. »
Continental EcoContact3 195/65/15, O2 facelift din iulie 2009.

Acum doua saptamani am vazut la dealer, Octavia Tour incaltata tot cu Continental.
"Have no fear of perfection, you’ll never reach it" - Salvador Dali.

Offline ionut negoita

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Ian 2009
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 118
  • Karma: +0/-0
  • Sales Manager SAS GRUP
  • Auto: 1.6 MPI
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #22 : Iulie 06, 2010, 11:27:18 p.m. »
Michelin 225/45 R17
« Ultima Modificare: August 08, 2010, 11:37:12 p.m. de ionut negoita »
Skoda Octavia Facelift Business 1,6 MPI+ Maxi-DOT, Jante Pallas 17''  BZ-02-YYH
Skoda Fabia Comfort 1.4 16V 100 HP

Offline zaru

  • Membru de baza
  • **
  • Joined: Sep 2009
  • Locaţia: Ploiesti
  • Mesaje postate: 105
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Octavia 1.9 TDI 2009
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #21 : Iulie 06, 2010, 04:26:14 p.m. »
Salut
eu am Octavia FL 1.9 TDI din august 2009, din pacate tot cu Matador Elite 2 195/65 R 15.
Octavia Facelift 1.9.TDI 2009 Black Magic

Offline Andrei1980

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Mai 2010
  • Locaţia: Cluj-Napoca
  • Mesaje postate: 1792
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Toyota Corolla 2.0 hibrida 140
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #20 : Iulie 06, 2010, 02:23:10 p.m. »
Sa scriu si eu ca m-am  uitat pe pozele primite de la dealer despre masina mea :)) .
Continental Eco Contact  marimea 195/65 R15 91 H
Toyota Corolla TS - 2.0 196, Exclusive, MY2024
Ex: Seat Leon ST, Skoda Octavia 2FL 1.4 TSI

Offline Crina

  • Stupid people piss me off!
  • Gold member
  • ***
  • Joined: Nov 2007
  • Locaţia: Bucuresti
  • Mesaje postate: 927
  • Karma: +15/-1
  • Auto: Karutza
Re: Cu ce anvelope au venit masinile voastre?(Octavia II FL)
« Răspuns #19 : Iulie 06, 2010, 12:37:11 p.m. »
poate e mai bine sa fie comentarii legate de subiect :)

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 26, 2026, 09:12:57 p.m.]


Cine suntem si ce putem face pt a va ajuta? de vquzby
[Iunie 26, 2026, 10:41:53 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 [27] 28
29 30