Forum discutii Skoda cu pareri, opinii, ajutor si intrebari legate de probleme si erori la masini Skoda


Autor Subiect: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp  (Citit de 7459 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline jmf

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Cluj
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Octavia 1 RS K04
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #13 : Iulie 12, 2011, 08:35:29 a.m. »
Multumesc pt aprecieri  :080:
[mergedate]1304531707[/mergedate]
Am uitat sa zic, si roata de rezerva e tot de aliaj pe 17", noua, n-a fost folosita niciodata =P~
[mergedate]1304873465[/mergedate]
Nr. de telefon nu mai e valabil momentan, sunt plecat din tara. Deci va rog trimiteti PM.
[mergedate]1305056898[/mergedate]
142.000km -> 8200eur
[mergedate]1305668032[/mergedate]
;)
[mergedate]1306842816[/mergedate]
143.000km -> 8000eur
[mergedate]1307615499[/mergedate]
144.050km -> 7800eur. Mentionez ca data limita pt mine a vanzarii e sfarsitul lunii August. Daca nu o cumpara nimeni pana atunci va ramane in familie (o dau tatalui meu :p)
[mergedate]1309192322[/mergedate]
Dupa ploaie :)

Offline dulamaa9

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2010
  • Locaţia: Sibiu
  • Mesaje postate: 594
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Skoda O2 1.9TDI 2007
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #12 : Mai 04, 2011, 05:39:08 p.m. »
wow in continuare. trebuie sa recunosc ca este foarte bine intretinuta masina.
 =D> =D> =D> =D> =D>
Life is a lesson. Live and learn.

Offline n.cristian

  • Expert
  • ***
  • Joined: Iul 2009
  • Locaţia: HD/CJ
  • Mesaje postate: 1069
  • Karma: +0/-0
  • Lenea n-a ucis pe nimeni.
  • Auto: 1.6 MPI, BFQ
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #11 : Mai 04, 2011, 05:38:22 p.m. »
Uau, mașina e superbă (scuzați off-topicul, da' nu m-am putut abține) :040: Baftă la vânzare!
Octavia 1 2004, 1.6MPI (BFQ) 102 Forest Gumpi, Black Magic
Do women shake the petrol pump after filling up, or is it just a man thing?

Offline roberto

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 3609
  • Karma: +4/-1
  • Laugh at your problems, everybody else does
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #10 : Mai 04, 2011, 05:23:31 p.m. »


Land Rover Discovery 3

Offline jmf

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Cluj
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Octavia 1 RS K04
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #9 : Mai 04, 2011, 04:49:02 p.m. »
Mersi mult  >:D<

Offline roberto

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2007
  • Locaţia: Constanta
  • Mesaje postate: 3609
  • Karma: +4/-1
  • Laugh at your problems, everybody else does
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #8 : Mai 04, 2011, 04:14:10 p.m. »


Il ajut eu pe jmf cu pozele:



« Ultima Modificare: Mai 04, 2011, 04:16:47 p.m. de roberto »
Land Rover Discovery 3

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Beius
  • Mesaje postate: 16360
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #7 : Mai 04, 2011, 10:48:09 a.m. »
Iti dau perfecta dreptate ! Este bine sa-ti fixezi un reper si sa-l alegi corect. Asta am facut si eu. Drumuri bune ! :)
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline jmf

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Cluj
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Octavia 1 RS K04
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #6 : Mai 04, 2011, 12:39:24 a.m. »
Ai perfecta dreptate. Totusi scopul meu nu e sa recuperez banii ci mai degraba merg pe ideea ca o vand la un pret care mi se pare mie cinstit. Cu alte cuvinte, n-o sa cer nici 15.000, dar nici 5000. Sau altfel spus, stiu destul de multe masini 1.8T cu diverse modificari, stiu la ce bani s-au dat recent si stiu cat erau de ingrijite fiecare. Pe baza asta si stiind cum am ingrijit eu masina m-am gandit la pret. Daca n-o s-o vrea nimeni o fac masina "de duminica", adica atunci cand vin prin tara  :x

Offline A V A T A R

  • "What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back."
  • Moderator General
  • ****
  • Joined: Feb 2007
  • Locaţia: Beius
  • Mesaje postate: 16360
  • Karma: +15/-0
  • Orice iubesti...devii
  • Auto: Duster / MCV (1.6 16v)
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #5 : Mai 03, 2011, 10:46:19 p.m. »
Masinile acestea sunt mai degraba pt pasionati / cunoscatori... Investitia in ele nu se recupereaza niciodata, dar ramane macar bucuria ca ai condus un motor aparte... Pretul cerut este mare pt ce se ofera azi in RO, si o spun cu parere de rau.
Eu am investit in Blue Flame (sora RS dar cu 4x4) pana in prezent 18.500 euro, ma gandesc ca si tu te situezi nu prea departe, dar asa cum ziceam bucuria se opreste aici...pretul obtinut la vanzare e mult sub acesti bani.
Succes iti doresc ! :)
In fața unei minți tăcute, se preda întreg Universul...

Offline FDR

  • Moderator General
  • ***
  • Joined: Mai 2009
  • Locaţia: Blaj, Alba
  • Mesaje postate: 959
  • Karma: +0/-0
  • Auto: O2 Facelift, 1.6MPI
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #4 : Mai 03, 2011, 09:53:37 p.m. »
Poti posta poze pe Google Picasa web sau pe Flickr, de exemplu si apoi posta un link aici.
"Have no fear of perfection, you’ll never reach it" - Salvador Dali.

Offline jmf

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Cluj
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Octavia 1 RS K04
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #3 : Mai 03, 2011, 06:05:01 p.m. »
O vand fiindca m-am mutat in Elvetia si acolo nu o pot inmatricula din cauza modificarilor (RAR-ul de acolo e FOARTE strict). De fapt, as putea-o probabil inmatricula, dar pretul ar fi mai mare ca al masinii :D

As fi pus poze mai multe, dar e ceva limita pe forum. Trimit la cerere pe PM. Masina in rest e in perfecta stare, cu exceptia micilor probleme amintite. Tot mesteresc pe la ea nimicuri intre timp, de exemplu ieri am schimbat niste coliere cu Norma, sa fie treaba buna :p

Offline dulamaa9

  • Gold member
  • ***
  • Joined: Apr 2010
  • Locaţia: Sibiu
  • Mesaje postate: 594
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Skoda O2 1.9TDI 2007
Re: Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #2 : Mai 03, 2011, 05:54:37 p.m. »
wow. e prima impresie dupa ce am citit pe aici si am vazut pozele.
banuiesc ca se misca bine si ca pret nu mi se pare mult. de ce vrei sa o vinzi? cauti ceva mai nou?
spor la vanzare.
Life is a lesson. Live and learn.

Offline jmf

  • Doar inscris
  • Joined: Mai 2011
  • Locaţia: Cluj
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
  • Doar Inscris
  • Auto: Octavia 1 RS K04
Vand Octavia 1 RS K04 ~250cp
« Răspuns #1 : Mai 01, 2011, 09:23:12 p.m. »
Date tehnice:
Skoda Octavia RS 1.8T cod motor AUQ
Data fabricatiei: 2002
Data primei inmatriculari: 2003
KM actuali: 136.000
Dotari (cam full, mai putin navi si trapa): tapiterie piele-stofa cu scaune sport, scaune fata incalzite, computer de bord (nu maxi-dot!), esp/asr, xenon cu instalatie de spalare si autolevelling, jante originale 17" spyder cu cauciucuri 205/50/17 + set roti iarna cu 205/55/16, oglinzi electrice si incalzite, stergator luneta, cotiera fata si spate, suspensie sport de fabrica, volan + schimbator viteze + frana de mana imbracate in piele perforata, climatronic, 4x airbag, geamuri electrice, bancheta spate rabatabila etc.

Modificari facute in Germania (cu factura de la firma Dupre Motorsport pe care scrie putere 240-260 de cai si valoare 6000 euro)
Turbina k04-020 (de pe audi tt 225), schimbata in 2007 cu una noua (pe factura zice ca a fost 1600 de euro)
Soft
Intercooler frontal (fmic) + lateral (smic) legate in serie
Axe cu came sport
Filtru de aer K&N panel in cutie de Audi S3
Debitmetru S3
Downpipe marit si catalizator sport

Ce-am mai facut eu:
Ambreiaj de la ECS Tuning US (volant g60 + disc vr6)
Pompa de benzina walbro inline
Furtune siliconice Samco si Forge (inclusiv cele de vacuum, plus mai am vreun metru de furtun de vaccum in caz de ceva)
Regulator de benzina 4bar
Bujii BKR7E (mai reci decat stock)
Dump Valve Forge 007p cu arculet galben (am si kit de curatare pentru el, tot de la Forge, inclusiv pistonas de schimb)
Discuri de frana fata Brembo (ca fapt divers, si discurile spate sunt ventilate ) + placute ATE - schimbate acum 5000km
Ceas de boost Raid HP
CD Player Pioneer 4300ub + subwoofer ground zero 300w + statie
Schimbat becurile xenon de la 4300k la 6000k
Vopsit capota in vara 2009 (avea urme de pietricele)
Vopsit bara fata in vara 2010 (era zgariata dedesubt, nu se vedea, dar nu eram eu linistit)
Schimbat parbriz in vara 2010 (am luat o piatra si s-a crapat)
Schimbat bateria in primavara 2009 (cea veche nu murise, dar dadea semne de oboseala)
Cauciucuri de vara noi (pe spate inca nu le-am montat, urmeaza cam in 2 sapt, deci sunt noi-noute)

Defecte:
Bara spate are niste urme de zarieturi de la binevoitori prin parcari. Nu se vad decat daca te uiti atent, dar ar merita vopsita. (pot rezolva pe casco inainte de vanzare)
Unul dintre covorasele de picioare e gaurit
Capota are inevitabilele lovituri de pietricele ici si colo.

Pret 8500 eur. Ma gasiti la tel: 0742-023747

 

* Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și astfel vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere pentru plata serviciilor care sunt necesare în a ține forumul online.

* Intra in cont / Log in

 
 
Bine ai venit, Vizitator. Te rugăm să te autentifici sau să te înregistrezi. Ai omis cumva emailul de activare??

* Subiecte recente

Cine suntem si ce putem face pt a va ajuta? de vquzby
[Azi la 10:41:53 a.m.]


Jurnal de bord: Volkswagen Golf variant 1.5 eTSI DSG7 150 CP moonstone grey de bogdanpiatra
[Iunie 20, 2026, 06:30:58 a.m.]


Turcaletul de vizitator
[Iunie 19, 2026, 12:51:17 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss stop spate dreapta se tot arde de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:40:05 p.m.]


Skoda superb 2.0 bss merge infundat de KIKI2810
[Iunie 18, 2026, 02:37:19 p.m.]


Bucsa bascula pozitie montare de Zeno
[Iunie 18, 2026, 12:09:58 a.m.]

* Mesaje recente

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 [26] 27 28
29 30