Buna ziua.
Am o skoda fabia II din 2008, motor 1.2, benzina, 60 CP, si am o problema cu afisajul din ceasul de bord a nivelului de combustibil.Aceasta problema a aparut in urma ruperii cablului de masa (cel de la caroserie la electromotor). Am pornit masina impinsa, am fost la un service unde mi-a fost reparat cablul de masa, dar din momentul cand nu am mai reusit sa pornesc masina, nu-mi mai indica nivelul combustibilului (arata rezervor gol incontinu) si s-a aprins si martorul placute frana uzate (cu toate ca placutele nu sunt uzate). Ulterior, am efectuat o diagnoza la o reprezentanta Seat unde s-a verificat si sonda de benzina si mi-au spus ca toate informatiile ajung la ceas , dar acesta nu mai indica, sau indica eronat.
Cunoaste cineva dace se poate repara aceasta problema?
Va multumesc.